هفته نامه طنین قائنات -> فرماندار: در تغییرات پویایی سازمان و هم‌سوبودن با گفتمان دولت و شایسته سالاری مهم است
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-G21B فرماندار: در تغییرات پویایی سازمان و هم‌سوبودن با گفتمان دولت و شایسته سالاری مهم است

فرماندار قاین در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید تعاون روستایی قاین گفت: همه مدیران نخبگان سیاسی و ابزاری هستند و نباید برای هر تغییری به‌دنبال علتش گشت و برای پویایی سازمان این تغییرات و جابه‌جایی نیاز است.

وی افزود: تغییر و جابجایی مدیران در واقع برای پویایی و عملکرد بهتر دستگاه اجرایی مربوطه است. لذا دو دیدگاه درخصوص تغییر مدیران مطرح هست؛ اول این‌که تغییر مدیران لازم است و نمی‌شود که یک شخص سالیان متوالی مسئولیت یک سازمان و دستگاه اجرایی را برعهده داشته باشد. دوم این‌که بایستی برای یک مدیر مدت زمان مشخصی را تعیین، تا وی بتواند استراتژی‌ها و برنامه‌هایی که برای توسعه و پویایی آن دستگاه در نظر دارد، را عملیاتی نماید. پس لازم است هر دو دیدگاه تلفیق شود تا سازمان بتواند عملکرد بهتری داشته باشد.

کهن‌ترابی درخصوص تغییرات در ادارات گفت: در این تغییرات پویایی سازمان و هم‌سوبودن با گفتمان دولت مهم است و تغییراتی که بعد از این در شهرستان باشد، قطعاً هم‌سویی با دولت و شایسته‌سالاری مدنظر است. وی افزود: تعاون روستایی، یک مجموعه مؤثر و تأثیرگذار، به‌ویژه در مناطق روستایی که در شرایط کنونی باتوجه به خشکسالی‌های متوالی و بحران و تنش‌های آبی که در سطح شهرستان و خصوصاً در مناطق روستایی با آن مواجه هستیم، است و می‌تواند با توانمندسازی و توجه به رونق صنایع‌دستی و صنایع مولد در روستاها نقش بسیار مهمی را ایفا کند.

خالی‌شدن روستاها برای ما سیاسیون یک تهدید است و باید این تهدید را با تدبیر به فرصت تبدیل کرد. وی تأکید نمود: تعاون روستایی باید یک سازمان چابک و با تحرک بیشتری فعالیت نماید و از حاشیه‌های سیاسی به دور بماند تا بتواند کار ویژه تخصصی خود را به خوبی به سرانجام برساند. لذا لازم است یک برنامه میان‌مدت و درازمدت مبتنی بر واقع‌نگری، عقلانیت و مقتضیات محلی و منطقه‌ای تهیه و اجرایی نماید. وی گفت: مدیران به‌دنبال امر اجرایی در شهرستان باشند و از امر سیاسی پرهیز و آن‌را به ما بسپارند. وی از مدیر کل تعاون روستایی خواست تا نسبت به تعیین تکلیف ساختمان‌ها و اماکنی که مربوط به تعاونی‌هاست و در روستاها رها شده است، اقدام نمایند تا بتوان از این ساختمان‌ها جهت راه‌اندازی خانه فرهنگ روستا و یا کتابخانه روستایی استفاده کرد.,,

تاريخ 15 آگوست 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.