هفته نامه طنین قائنات -> فرماندار قاینات: اجرای فاضلاب مسکن مهر غیرکارشناسی بود
جدیدترین
تبلیغ در طنینفرماندار قاین در اولین جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی قاینات، یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری کارگروهای سلامت را حل مشکلات بهداشتی فراروی مردم شهرستان عنوان نمود و گفت: یکی از این مسائل که مدتی است در شهرستان با آن درگیر هستیم، مسئله فاضلاب مسکن مهر غدیر و مسکن مهر آرین‌شهر است.

وی افزود: یکی از معضلات اجتماعی که مسئولین فعلی شهرستان و خود اهالی مجتمع غدیر با آن مواجه هستند؛ عدم انجام کار کارشناسی و آینده‌نگری در راستای اجرای برخی پروژه‌هاست که در گذشته صورت گرفته و مسائل و مشکلات و هم‌چنین پیامدهای آن متوجه مسئولین فعلی شهرستان شده است و درحال حاضر میراث‌دار کاری هستیم که تبعات آن بیشتر دامن‌گیر ما شده است و اجرای کارشناسی نشده این طرح مشکلات عدیده‌ای را برای ما به‌وجود آورده است.

فرماندار گفت: در بحث فاضلاب مسکن مهر قاین، باتوجه به این‌که سبتیک در نظر گرفته شده برای دو طبقه بوده و در زمان اجرای پروژه برای چهار طبقه مورد استفاده قرار گرفته است، لذا درحال حاضر جوابگوی فاضلاب شهروندان نیست و باتوجه به این‌که این مجتمع یک مجموعه خصوصی است، راهی جز خالی‌نمودن مرتب این مخازن توسط هیئت مدیره و مدیرعامل مربوطه وجود ندارد، تا در آینده به شبکه فاضلاب شهری متصل گردد.

وی حل مشکل مسکن مهر آرین‌شهر را هم تخلیه به موقع فاضلاب ذکر کرد و گفت: پیگیری‌هایی از استانداری انجام شده و یک وسیله نقلیه نیز جهت تخلیه در اختیار مسکن مهر آرین‌شهر قرار خواهد گرفت.
کهن‌ترابی با اشاره به این‌که تبعات خشکسالی‌های ۱۸ ساله به حوزه سلامت هم رسیده است، گفت: همه مردم شهرستان بایستی ضمن رعایت نکات بهداشتی، از رهاسازی زباله‌ها و مصرف بی‌رویه آب خودداری نمایند.

فرماندار با اشاره به فروش البسه‌های دست دوم در برخی از مناطق شهرستان خواستار برخورد قانونی با توزیع‌کنندگان این البسه شد.

در ابتدای این جلسه دکتر شوکتی‌فرد رئیس شبکه بهداشت و درمان قاینات گزارش مفصلی از اهم اقدامات کارگروه در سال گذشته و برنامه‌های سال جاری ارائه و در ادامه دبیرخانه کارگروه به بیان اهم مسائل و مشکلات بهداشتی که در سطح شهرستان ازقبیل: وجود سگ‌های ولگرد، فروش البسه دست دوم، وجود دیوارهای مهربانی که البسه نامناسبی در این مکان‌ها عرضه می‌شود، موضوع خروج دامداری‌های شهر خضری به خارج از شهر، فاضلاب کرغند و دیگر موارد، مطرح نمود که هر یک از مسئولین دستگاه‌های اجرایی و اعضای کارگروه به بیان راهکارهای مناسب پرداختند.,, ,

تاريخ 21 ژوئن 2016      
تعداد بازدید       1. رمضانی :

  فقط اجرای فاضلاب مسکن مهرغیر کارشناسی بود؟
  یعنی اینکه اینهمه واحد مسکونی،یکجا ودر یک مجتمع
  ایجاد شوند آنهم درشهری که فضا وزمین کافی برای
  پخش شدن این واحدها درقسمت های مختلف آن وجود
  دارد کارشناسی شده بود؟
  بسیاری ازشهرستانها مسکن مهررا
  ویلایی ساختند ،بسیاری هم منازل دوطبقه ساختند.
  یعنی اینکه به این شکل ایجادشود کارشناسی شده بود؟

منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.