هفته نامه طنین قائنات -> پژوهش‌سرای دانش‌آموزی قاین نمادی از مدیریت کارآمد، دلسوز و علمی
جدیدترین
تبلیغ در طنینIMG_۲۰۱۴۰۵۰۲_۱۴۴۰۴۳-Copy پژوهش‌سرای دانش‌آموزی قاین نمادی از  مدیریت کارآمد، دلسوز و علمی

پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امام رضا(ع) قاین از نهادهایی در شهرستان قاینات است که با مدیریت صحیح و علمی در کنار حمایت مسئولین توانسته است در سال‌های اخیر منشأ خدمات علمی و پژوهشی و فرهنگی ارزنده و در عین حال مایه افتخارآفرینی‌های متعدد برای قاینات در صحنه‌های مختلف علمی باشد. به این بهانه بر آن شدیم تا در مورد آخرین اقدامات و دستاوردهای این پژوهش‌سرا، گفتگویی با آقای بلالی مدیریت آن داشته باشیم. آن‌چه در ادامه می‌آید ماحصل گفتگو با ایشان در این رابطه است.
***

-2-Copy پژوهش‌سرای دانش‌آموزی قاین نمادی از  مدیریت کارآمد، دلسوز و علمی
احداث مرکز پژوهش‌های قرآنی:
بلالی درخصوص توسعه پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امام رضا(ع) می‌گوید: عملیات احداث مرکز پژوهش‌های قرآنی دانش‌آموزان در محل پژوهش‌سرای دانش‌آموزی شهرستان قاینات با پیشرفت 30 درصدی درحال اجراست. به گفته وی این پروژه با زیربنای نزدیک به 500 مترمربع و در دو طبقه شامل: سالن آمفی تئاتر، کارگاه‌های مختلف، کلاس‌های آموزشی و بخش اداری با همت خیر نیک‌اندیش کویتی، دکتر منصورعلی از اوایل مهرماه جاری آغاز و امید می‌رود تا قبل از مهرماه آینده به بهره‌برداری کامل برسد.
برگزاری کارگاه آمادگی المپیاد نانو:
مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امام رضا(ع) قاین از برگزاری اولین مرحله از کارگاه آمادگی المپیاد نانو با تدریس مهندس مهدی‌زاده‌مقدم از اساتید برجسته و تراز الف مشهد مقدس در محل پژوهش‌سرای قاین خبر داد. به گفته بلالی بیش از 300 نفر از دانش‌آموزان منتخب از دبیرستان‌های شهرستان قاینات شرکت‌کننده در هفتمین المپیاد نانو در این کارگاه حضور یافتند.
پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امام رضا(ع) شهرستان قاینات دبیرخانه استانی

-Copy پژوهش‌سرای دانش‌آموزی قاین نمادی از  مدیریت کارآمد، دلسوز و علمی

هفتمین المپیاد دانش‌آموزی فناوری نانو:

بلالی هم‌چنین در ادامه می‌افزاید: پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امام رضا(ع) قاین که در دو سال اخیر به‌عنوان دبیرخانه استانی، کلیه فعالیت‌ها و برنامه‌های ترویجی ستاد توسعه نانو را در حوزه دانش‌آموزی در استان خراسان جنوبی مدیریت می‌کند، برای سومین سال متوالی رتبه اول مشارکت در المپیاد ملی دانش‌آموزی نانو را در استان کسب کرد. وی افزود: در هفتمین المپیاد دانش‌آموزی نانو بیش از 30 هزار نفر از دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول و دوم ثبت‌نام نموده‌اند که شهرستان قاینات با 332 نفر، رتبه اول استان و 22 کشور را از آن خود کرده و به تنهایی 54 درصد سهم استان را در اختیار دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: دبیرخانه نانوی استان در چند سال اخیر با دعوت از مدرسان کشوری و بومی و برگزاری سمینارها و نمایشگاه‌های کاربرد نانو در مدارس، سعی در آموزش‌های لازم جهت ارتقای کیفی و بهبود سطح علمی دانش‌آموزان و فرهنگیان منطقه نموده است. شایان ذکر است در سال تحصیلی گذشته نیز این مرکز موفق گردید در بین بیش از 200 پژوهش‌سرای مجری برنامه‌های ستاد توسعه نانوی کشور، رتبه دهم را به‌دست آورد.
اولین مرحله هفتمین المپیاد دانش‌آموزی نانو در تاریخ دهم اردیبهشت 95 در سراسر کشور و حوزه‌های آزمون قاین، بیرجند و طبس برگزار خواهد گردید.
گفتنی است جمهوری اسلامی ایران در ده سال گذشته با برنامه‌ریزی بسیار منظم و مدون در جهت توسعه فناوری نانو به‌عنوان یکی از فناوری‌های نوین در بین دانش‌آموزان و دانشجویان، توفیقات علمی و فنی بی‌شماری کسب و اکنون در بین 10 کشور برتر دنیا در تولید علم نانو قرار گرفته است.,, ,

تاريخ 15 مارس 2016      
تعداد بازدید        1. مسعود :

    سپاس و قدر دانی از زحمات بیکران مدیریت و پرسنل پژوهشسرا جهت کسب مقامات و تمامی افتخاراتی که در طی چند سال اخیر کسب کردند و چهره شهر را در سطح کشور خصوصا در زمینه نانو و جشنواره خوارزمی ارتقا بخشیدند.

منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.