هفته نامه طنین قائنات -> نگاهی به مراسم گرامی‌داشت روز مجلس در قاین: آیا گام اول به‌سوی وحدت در قاینات برداشته خواهد شد؟
جدیدترین
تبلیغ در طنین10 آذر هر سال به‌مناسبت شهادت شهید مدرس به‌نام روز مجلس نام‌گذاری شده است. هر سال بدین مناسبت و در پاسداشت روز مجلس مراسم مختلفی در کشور برگزار می‌شود. در قاین نیز در چند سال اخیر همواره رسم بر این بوده است که از طرف نماینده شهرستان مراسمی بدین مناسبت برگزار گردد. امسال نیز از جانب آقای فلاحتی نماینده قاینات و زیرکوه مراسمی در دانشگاه آزاد قاین برگزار خواهد شد. مراسم گرامی‌داشت روز مجلس در سال‌ها و دوره‌های قبل فرصتی برای هرکدام از نمایندگان آن مقطع قاینات و زیرکوه بوده است که ضمن دفاع از عملکرد خویش به تشریح برنامه‌ها و ترسیم چشم‌انداز آینده بپردازند و نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را در مورد مسائل مختلف به‌خصوص مسائل مهم منطقه و شهرستان بیان کنند. قطعاً آقای فلاحتی نیز به‌خصوص باتوجه به برخی مسائل و نیز انتقادات گاهی تند و شدید که در مورد عملکرد وی در دوران یک سال و اندی که از نمایندگی وی می‌گذرد، از جانب برخی بیان می‌شود، سعی خواهد نمود تا در کنار بهره‌گیری از این فرصت برای تشریح اقداماتش برای مردم به‌نوعی پاسخی به منتقدانش را نیز بدهد. از سوی دیگر امسال آقای فلاحتی باتوجه به این‌که در دومین سال نمایندگی مجلس قرار دارد، جدی‌تر از سال قبل درخصوص برگزاری این مراسم ورود پیدا خواهد کرد و اقدامات انجام‌شده از جانب وی در این مورد به‌خوبی گویای این امر است. باتوجه به فضا و حال و هوای سیاسی قاینات و رقابت‌های پیدا و پنهان گروه‌ها و جریان‌های مختلف سیاسی در قاینات و برخی اقدامات از سوی برخی افراد منتسب به این جریان‌ها که متأسفانه فضای سیاست‌زده‌ای را در قاینات ایجاد کرده است، همواره برگزاری این گونه مراسم‌ها با واکنش‌ها و موضع گیری‌های مختلفی از سوی افراد و گروه‌ها همراه بوده است. آقای فلاحتی سال گذشته در سخنانی در مراسمی که برای گرامی‌داشت روز مجلس البته از جانب برخی از اصول‌گرایان منتقد دولت و باعنوان « نشست حاميان نظام اسلامي و رهبري با موضوع بررسي تحقق اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل از سوي جمعي از حاميان نظام اسلامي و ولايت» در دانشگاه آزاد قاين برگزار شد در سخنانی ضمن آن‌که خواستار اتحاد و وحدت ميان نيروهاي و گرايش‌هاي مختلف در منطقه شد، گفت: « برخي آنقدر بر طبل اختلاف مي‌کوبند، که گويا اين جناح و آن جناح تفاوت ماهَوَي در بحث نظام و ملت دارند و اگر جلسه‌اي به‌عنوان حاميان نظام و انقلاب معرفي مي‌شود و از حضور در اين جلسات عذرخواهي مي‌کنند. مگر دوستان اصلاح‌طلب ما ماهيت ارزشي نظام اسلامي و قانون اسلامي را قبول ندارند؟ مگر مبارزه با استکبار و استبداد را قبول ندارند؟ مگر قبول نداريم که اقتصاد مقاومتي جز بيانات رهبر انقلاب است، که به دولت و به مجلس تکليف مي‌کند که اين موضوع را پيگيري کنيد که منفعتش به مردم برسد. به‌عنوان خادم مردم قاينات و زيرکوه تأکيد و خواهش مي‌کنم اين اختلافات را کنار بگذاريد. در همين جلسه از همه سليقه‌هاي مختلف دعوت شد و به تک تک نامزدهاي انتخاباتي نامه زده شد و به همه دوستاني که شخصيت سياسي داشتند، دعوت‌نامه زده شد و به اين جلسه دعوت شدند. وي گفت: به‌عنوان آرزوي خودم مطرح مي‌کنم که در سال آينده به‌عنوان گرامي‌داشت روز مجلس شاهد اين باشيم که همه دوستان با همه نگرش‌هاي سياسي حضور داشته باشند.»
و اکنون پس از گذشت یک سال و در جلسه‌ای که این بار نماینده قاینات و زیرکوه خود به‌عنوان برگزارکننده آن مطرح می‌باشد، وی به‌نوعی به‌دنبال این است که از این جلسه پلی گذر از اختلافات و ایجاد وحدت بسازد، که البته در نوع خود اقدامی قابل تقدیر و پسندیده است، باید دید که آیا سایر افراد و چهره‌ها و گروه‌های منطقه، حاضر به شرکت در این جلسه خواهند شد؟ و آیا این مراسم و اقدامات و تلاش‌های آقای فلاحتی در این راستا می‌تواند قدم اول برای رفع برخی اختلافات و درگیری‌ها در قاینات که عملاً باعث پدیدآمدن برخی مشکلات و قفل‌شدن و به بن بست‌رسیدن برخی مسائل در قاینات شده است، باشد؟,, ,

تاريخ 30 نوامبر 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.