هفته نامه طنین قائنات -> گلایه‌های کارگران شهرداری قاین از عقب‌افتادن پرداخت حقوق کارگـران چشم انتظار تدبیـر مسئولین
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-V2UO گلایه‌های کارگران شهرداری قاین از عقب‌افتادن پرداخت حقوق  کارگـران چشم انتظار تدبیـر مسئولین

گفتن، نوشتن و انعکاس مشکلات و گرفتاری‌های دست‌های پینه بسته و چشمان منتظر کارگران برای دریافت حق واقعی خودشان دیگر تکراری شده و تازگی ندارد اما هر از گاهی گریزی به آن می‌زنیم و فصلی از آن را برای مسئولان ورق می‌زنیم تا شاید به خاطر بیاورند که کارگرانی هم هستند که برای گذران و مایحتاج زندگی خود نیاز به پول دارند.
چند سال است که هر از گاهی شاهد نارضایتی کارگران شهرداری قاین هستیم و بارها این افراد مدعی شده‌اند که حقوقشان به مدت 2 تا 4 ماه عقب افتاده است و پولی در ازای زحمت خود دریافت نکرده‌اند. این نارضایتی در حالی است که حقوق به نسبت پایینی به کارگران روزمزد شهرداری پرداخت می‌شود و به گفته این کارگران، حقوق لحاظ شده در ازای حجم کار محوله، اندک است و کفاف معیشت و هزینه‌‌های سرسام‌آور زندگی را نمی‌دهد. بیشتر این کارگران از طبقه ضعیف هستند و رنج مستأجری را نیز بر اندوه بی ‌پولی‌شان باید اضافه کرد. به‌نظر می‎رسد وضعیت کارگران شهرداری قاین به معضل پیچیده‎ای تبدیل شده که باز شدن این گره کور در انتظار تدبیر مسئولین است.یکی از کارگران شهرداری قاین در این باره می‌گوید: ماه‌هاست که حقوق کارگری ما را که بین 1 میلیون تا 1 میلیون 200 هزار تومان است نداده‌اند و در چند روز اخیر هم که مقداری از معوقه‌های چند ماهه ما را بدون اضافه کاری داده‌اند، حتی نتوانسته‌ایم سود بهرهای بانکی اقساط معوقه خود را پرداخت کنیم. وی ادامه داد: 5 ماه قسط معوقه دارم و چند روز پیش که نصف یک‌ماه حقوق ما را پس از چند ماه به صورت علی‌الحساب پرداخت کرده‌اند، فقط جهت سود اقساط معوقه‌ام به بانک داده‌ام. من هنوز مستأجر نیستم و اجاره خانه نمی‌دهم گفت: ولی برخی از کارگران شهرداری حتی چند ماه است که پول اجاره‌های خانه آن‌ها به معوقات بانکی‌شان اضافه شده است. وی گفت: جرأت این‌که اعتراض کنیم را نداریم چرا که می‌گویند با این وضعیت می‌توانید کار کنید وگرنه بروید. وی افزود: خوشحال بودیم که با تغییر شورا وضعیت کارگران بهتر خواهد شد اما نه تنها بهتر که بلکه بدتر هم شده است و فعلاً وضعیت شهرداری قاین مشخص نیست و کسی هم دلسوزانه کار نمی‌کند.
یکی دیگر از کارگران نیز با بیان این‌که نزد فرزندان خود خجالت‌زده هستم گفت: حتی پول یک نان 250 تومنی از این 600 تومنی که به من داده‌اند نمانده است و پس از حدود 3 ماه که حقوقی نگرفته‌ایم چند روز پیش نصف حقوق یک‌ماه کارگری ما را داده‌اند و با یک دنیا قرض و بدهی مانده‌ام که چطور تا چند ماه دیگر با این مبلغ زندگیم را بچرخانم. او ادامه داد: حقوق ما را هم به قول ما اهالی قاین به ننگی می‌دهند و خودمان هم از این نوع حقوق چیزی نمی‌فهمیم.
این کارگر شهرداری که دل خوش به‌نام کارگر است می‌گوید فقط خوشحالم که مثلاً هر روز به سر کار می‌روم ولی کاری که حتی برای دسترنجش امیدی به آخر ماه ندارم و باید ماه‌ها انتظار بکشم که یک میلیون تومان به من حقوق بدهند در حالی که برخی از آن‌هایی که پشت میزها نشسته‌اند و حقوق‌های سرسام‌آور دارند به‌طور میانگین روزی1میلیون درآمد دارند و ما دلخوش به ماهی یک میلیون تومان هستیم. نوروزی سرپرست شهرداری قاین در نیز با تأیید این موضوع که حقوق کارگران و پرسنل شهرداری عقب افتادگی دارد گفت: اکثر کارگران ما حقوقشان دو ماه عقب است و چند روز پیش هم مقداری ازحقوق آن‌ها پرداخت شد. وی ادامه داد: ماهیانه حدود560 میلیون تومان حقوق پرسنل شهرداری قاین اعم از پرسنل اداری و روز مزد و کارگران است و با توجه به وضعیت مالی شهرداری، چند روز پیش مقداری اعتبار داشتیم که بین همه شرکت‌های شهرداری تقسیم شد و به هرکدام از شرکت‌ها مبلغی داده شد تا حداقل مقداری از هزینه‌های کارگران خود را پرداخت کنند و حتی ما اولویت را با کارگران گذاشتیم و پرسنل شهرداری را در اولویت بعدی قراردادیم.
نوروزی با بیان این‌که در حال حاضر کارگران 2 ماه و پرسنل اداری ما 3 ماه معوقه دارند گفت: سعی و تلاش ما این است که تا پایان ماه آینده بتوانیم حقوق‌های معوق شده کارگران را پرداخت کنیم.,, ,

تاريخ 16 نوامبر 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.