هفته نامه طنین قائنات -> برگزاری مسابقات هندبال جوانان کشور در قاین: درخواست مسئولین قاینات برای احداث سالن چندمنظوره ورزشی در قاین
جدیدترین
تبلیغ در طنینبرگزاری مسابقات هندبال جوانان کشور در قاینات
مسابقات هندبال جوانان باشگاه‌ها و دسته‌جات آزاد کشور در قاین، درحال برگزاری است. این مسابقات با حضور بیش از 500 ورزشکار و داور و مسئول اجرایی به‌مدت 8 روز به میزبانی قاین برگزار خواهد شد. رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قاینات گفت: در این دوره از مسابقات، بیش از 35 تیم ورزشی جهت حضور در مسابقات اعلام آمادگی کرده بودند که به‌دلیل عدم تأمین اعتبار ازسوی تیم‌ها، لذا فقط 20 تیم از 12 استان کشور به مسابقات اعزام شدند. قطبی افزود: این مسابقات برای اولین‌بار در خراسان‌جنوبی و به میزبانی قاین برگزار می‌شود. وی از برگزاری مسابقات طی یک هفته در دو سالن ورزشی سیمرغ پیام‌نور و غدیر شهرستان خبر داد.

درخواست فرماندار و قول مساعدت برای احداث سالن ورزشی چندمنظوره در قاین

di-VQSM برگزاری مسابقات هندبال جوانان کشور در قاین: درخواست مسئولین قاینات برای احداث سالن چندمنظوره ورزشی در قاین

فرماندار قاینات در نشست کاری كه با رحيمي، رئيس فدراسيون هندبال كشور، مدير كل ورزش و جوانان استان با اشاره به ظرفیت و توانمندي نيروي‌انساني شهرستان، وجود تيم‌هاي مختلف ورزشي و کسب مدال‌هاي مختلف ورزشي در سطح بين‌المللي، کشوري و استاني توسط نوجوانان و جوانان شهرستان، در طول چند سال گذشته، تأکید کرد: هر چند ممكن است شهرستان قاینات، یك شهرستان كوچك و از ظرفيت‌هاي لازم براي برگزاري مسابقات ملي برخوردار نباشد؛ ولي اين‌را ما، در اين مدت در عمل به اثبات رسانده‌ايم كه اين شهرستان مي‌تواند ميزبان خوبي براي برگزاري مسابقات مختلف ورزشي، جشنواره‌ها و همايش‌ها باشد؛ كه به جهت برانگيخته‌شدن نوجوانان و جوانان به فعاليت‌هاي ورزشي و هم اين‌كه اين ارتباطات باعث توسعه ورزش شود و هم اين‌كه از رهگذر اين ارتباطات فرايند توسعه شهرستان صورت گيرد؛ ما از برگزاري اين‌گونه مسابقات استقبال نموده و خواهيم نمود. کهن‌ترابی افزود: قاینات نيازمند احداث يك سالن ورزشي چندمنظوره جهت برگزاري مسابقات ملي مي‌باشد كه اميدواريم با همكاري مسئولين فدراسيون اين مهم محقق شود. رحیمي رئيس فدراسيون هندبال کشور هم ضمن تشکر از كليه مسئولين قاینات كه با تعامل و همكاري، میزبانی اين دوره از مسابقات هندبال كشوري را پذيرفتند، بيان داشت: در شهرستان قاینات نيروي‌انساني بسيارخوبي در حوزه ورزش وجود دارد كه نيازمند توجه و عنايت ويژه است و اين شهرستان از ظرفيت و توانمندي بسيارخوبي براي برگزاري مسابقات مختلف كشوري را دارا مي‌باشد؛ به‌همين منظور ما علاقمنديم كه حتماً يك سالن ورزشي چندمنظوره مناسب براي برگزاري مسابقات ملي در اين شهرستان احداث گردد كه ما هم قول مساعد مي‌دهيم که هر چه زودتر اين سالن احداث گردد.

اخذ مجوز احداث سالن چندمنظوره/ لزوم حمایت خیرین

di-XH9N برگزاری مسابقات هندبال جوانان کشور در قاین: درخواست مسئولین قاینات برای احداث سالن چندمنظوره ورزشی در قاین

نماینده قاینات و زیرکوه در مراسم افتتامیه مسابقات هندبال جوانان کشور با بیان این‌که مجوز سالن ورزشی چندمنظوره که درخواست ورزشکاران و مسئولین شهرستان بود، از وزیر ورزش و جوانان گرفته شد و نیاز است که مجمع خیرین شهرستان و استان برای ساخت این ورزشگاه همت لازم را داشته باشند. وی افزود: وزیر ورزش و جوانان قول داده‌اند که به خراسان‌جنوبی و به شهرستان قاینات سفر خواهند کرد.
فرماندار قاینات ضمن تشکر از نماینده قاینات و زیرکوه که مجوز سالن چندمنظوره استاندارد ورزشی را از وزیر ورزش و جوانان گرفته است، گفت: امیدواریم بتوانیم در کنار هم یک سالن استاندارد را در شهرستان احداث کنیم و مسئولین استان و کشوری هم در این امر ما را حمایت کنند.

نگاهی متفاوت به میزبانی قاینات در رویدادهای ورزشی:
میزبانی‌ها مجانی نباشد
چند روزی است قاین میزبان دو رویداد مهم ورزش، یعنی برگزاری مسابقات هندبال جونان کشور و سومين جشنواره مسابقات بومي و محلي شرق کشور است. در سال‌های اخیر، قاینات با میزبانی شایسته و تحسین‌برانگیز، رویدادهای متعدد ورزشی به‌خصوص در سطح ملی، توانمندی‌های خود را در این عرصه به رخ همگان کشیده است. مسئله‌ای که موردتأیید ورزشکاران و مسئولان و مدیران ورزشی نیز بوده است. فرماندار قاینات نیز در مراسم افتتاحیه این مسابقات به رئيس فدراسيون هندبال کشور، خاطرنشان کرد:«شهرستان قاینات، در شرق كشور با سابقه فرهنگي و همچنين ميراث كهن تمدني و تاريخي خودش همواره توانسته است، خدمات خوبي به شهروندان جمهوري اسلامي ارائه نمايد و تاكنون جشنواره‌ها و همايش‌ها و مسابقات متعددي كشوري را در اين شهرستان برگزار نمايد و مردم هم ميزبان بسيارخوبي براي آنان بوده‌اند. این همه در حالی است که علاوه‌بر نداشتن تجربه در ابتدای امر، کمبود برخی امکانات در این عرصه نیز آزاردهنده بود که البته با همت و هماهنگی و همراهی مردم و مسئولین حل شد.» نکته‌ای که در این میان باید موردتوجه مسئولین قاینات قرار گیرد و به‌عنوان یک درخواست و مطالبه جدی مطرح باشد، تسهیل در تخصیص برخی امکانات، امتیازات، بودجه‌ها و… در بحث ورزش به قاینات می‌باشد. این‌گونه نباشد که قاینات فقط متحمل هزینه‌ها و مشکلات این میزبانی‌ها گردد، بدون آن که شاهد تحول و پیشرفت خاصی در زمینه ورزش قاینات باشیم. زیرا این امر می‌تواند در درازمدت اصل اهمیت و فایده میزبانی قاینات در این‌گونه رویدادها را در نزد مردم به زیر سؤال ببرد و این احساس در مردم ایجاد شود که عده از مدیران و افراد خاص از برگزاری این مسابقات برای پررنگ نمودن رزومه‌کاری خویش و نردبانی برای ترقی خویش بهره می‌گیرند و برگزاری این مسابقات سودی برای مردم و قاینات ندارد. از طرفی ورزشکاران قاینات نشان داده‌اند، دارای استعدادهای نابی می‌باشند که با اندکی توجه شکوفا می‌شود. از این‌رو لازم است تا مسئولین و مدیران عالی ورزشی به پاس این میزبانی‌های شایسته و تحسین‌برانگیز، نگاه ویژه خود را در بحث ورزش از قاینات دریغ نورزند.,, , , ,

تاريخ 13 سپتامبر 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.