هفته نامه طنین قائنات -> گذشته چراغ راه آینده اصلی که از آن غافلیم
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی

با فرارسیدن اسفند که ماه پایانی سال است بازخوانی و مرور آن‌چه که در طول سال روی داده است از اموری است که ناخودآگاه مورد توجه قرار می‌گیرد که البته این امر اگر با دقت و تیزبینی و با هدف عبرت‌آموزی و این‌که چراغی روشن برای حرکت‌های آینده ما باشد، امری شایسته و لازم است. در سالی که اکنون در روزهای پایانی آن قرار داریم در عرصه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و… قاینات رویدادها و مسائل گوناگونی روی داد که در مورد هر یک به‌صورت مجزا می‌توان سخن گفت، مقاله نوشت، قلم فرسایی کرد و سخنرانی نمود. اما در نهایت آن‌چه اهمیت دارد، همان نکته‌ای است که در ابتدا بیان شد؛ یعنی این‌که این مرور و بازخوانی گذشته برای گشودن افقی و راهی نو برای آینده باشد. امری که متأسفانه کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، یعنی یا اصلاً توجهی به گذشته و رویدادهای آن نداریم و یا اگر توجهی می‌کنیم به‌صورت گذرا و سرسری است و بیشتر به قصد مچ‌گیری، تخطئه و تخریب فرد یا جریان خاصی است که مطلوب نظر ما نیست و یا این‌که این بازنگری را به گونه‌ای انجام می‌دهیم که آن‌چه مطلوب و دلخواه ما می‌باشد از آن به دست آید. یعنی به‌دنبال منافعی آنی و زودگذر و با ظاهری پرزرق و برق و جذاب هستیم که در زیر این ظاهر دل‌فریب، عمقی و باطنی خطرناک دارند.
اسفندماه آغاز ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات شوراها می‌باشد و قبل از آن فضای شهرستان رنگ و بوی دیگری به خود خواهد گرفت و قطعاً موارد و مسائل و اخبار مربوط به انتخابات و این فضا در سطح جامعه و میان مردم داغ و جذاب خواهد شد و فضای انتخاباتی خواه‌ناخواه در سطح جامعه حاکم خواه شد. آن‌چه در این میان اهمیت دارد، توجه به این مسأله مهم است که مردم به‌عنوان تصمیم‌گیر اصلی و نهایی در انتخابات برچه اساس و بر طبق کدام رویکرد و نگرش در این مورد تصمیم‌گیری و عمل خواهند کرد.
نگاهی به آن‌چه در سال 95 در قاینات گذشت و رویدادهایی که در این سال در سطح منطقه به وقوع پیوست و نگاهی ژرف و دقیق به آن‌ها می‌تواند راهنمای خوبی برای همه ما باشد که چگونه در بزنگاه‌های حساس و سرنوشت‌ساز تصمیماتی درست و هوشمندانه بگیریم و به‌گونه‌ای عمل نکنیم که مصداق این حدیث امام علی (ع) گردیم: چه فراوان است عبرت‌ها، و چه اندك‌اند عبرت‌گیران!

تاريخ 16 فوریه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.