هفته نامه طنین قائنات -> ترکش اختلافات سیاسی بر فولاد قاینات: فلاحتی: برخی مسئولین شهرستان برای تعطیلی فولاد تلاش می‌کنند فرماندار: قاطعانه اعلام می‌داریم که کذب محض است
جدیدترین
تبلیغ در طنینتلاش برخی مسئولین برای تعطیلی فولاد.

dm-TZ1A ترکش اختلافات سیاسی بر  فولاد قاینات:   فلاحتی: برخی مسئولین شهرستان برای تعطیلی فولاد تلاش می‌کنند  فرماندار: قاطعانه اعلام می‌داریم که کذب محض است

نماینده قاینات و زیرکوه در جریان ده‌گردشی در سخنانی در جمع مردم نیمبلوک، گریمنج و تبلو به موضوع فولاد اشاره کرد وگفت: پروژه‌ای که جز طرح‌های ملی و اقتصادی است و مردم سال‌هاست انتظار راه‌اندازی آن را دارند، برخی از مسئولین و دست‌اندرکاران شهرستان نامه می‌نویسند که این پروژه تعطیل شود. چه‌طور می‌شود که یک پروژه ملی که هزینه‌های زیادی برای آن شده بود به دلایل منطقه‌ای قصد تعطیلی آن را داشتند و این پیگیری هم شده بود و نامه‌هایی به وزارت زده شده بود که فولاد تعطیل شود. و آیا این منطقی است که میلیاردها تومان بودجه ملی در این وضعیت که به‌دنبال اشتغال است، تعطیل شود. فلاحتی افزود: درحال حاضر مشکلات فولاد تا حدودی مرتفع شده است و به‌عنوان یک مجتمع عظیم اقتصادی با راه‌اندازی آن برای جمع زیادی از جوانان بومی منطقه شغل ایجاد خواهد شد. وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از پروژه‌های شهرستان از جمله اورژانس بیمارستان قاین گفت: 3 سال از عمر دولت گذشته بود و زمانی که بیش‌ترین پول به دولت در طرح تحول سلامت تزریق می‌شد کسی پیگیر اورژانس نبود و بیان می‌کردند که بودجه نیست، درصورتی که برخی یا حال پیگیری نداشتند و یا وارد نبودند از چه طریقی باید پیگیری کنند. وی افزود: در جلساتی که با وزیر بهداشت داشتیم دستورهای بسیار خوبی برای این اورژانس گرفته شد و حال که به اتمام رسیده است برخی پُز افتتاح آن را می‌دهند ما حرفی نداریم این‌ها از خدمات نظام است و وظیفه ما خدمت برای مردم آن هم خدمت بی‌منت است. وی گفت: علاوه بر اعتبار اورژانس درخواست‌های دیگری برا بیمارستان قاین داشتیم که وزیر بهداشت باکمال میل پذیرفتند و دستور اکید چندین دستگاه از جمله ام ار آی از محل طرح تحول سلامت برای بیمارستان قاین داده شده است.
***
فرماندار: کذب محض است.

dm-PUUR ترکش اختلافات سیاسی بر  فولاد قاینات:   فلاحتی: برخی مسئولین شهرستان برای تعطیلی فولاد تلاش می‌کنند  فرماندار: قاطعانه اعلام می‌داریم که کذب محض است

این سخنان و انتقاد صریح و بی‌پرده نماینده قاینات و زیرکوه واکنش فرماندار قاینات را به همراه داشت. کهن‌ترابی در پایان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن شهر خضری دشت بیاض در جمع شهروندان این شهر در رابطه با بحث آب فولاد قاینات، خاطرنشان کرد: ما در طی دو سال گذشته جلسات زیادی توسط مسئولین محلی و هم‌چنین پیگیری‌های زیادی درخصوص فولاد قاینات در زمان نمایندگی جناب آقای دکتر هروی انجام شد. بارها این موضوع در دفتر آقای کرباسیان، مدیرعامل امیدرو و مشارک بخش خصوصی در تهران بررسی شد. دغدغه ما و همه مسئولین محلی و مردم در این زمان و در زمان دکتر هروی این بود که در کنار راه‌اندازی فولاد که می‌خواهد اشتغال‌زایی کند؛ حتماً بایستی دغدغه آب و مشکل آب منطقه دیده و حل بشود. وی تصریح کرد: این‌که برخی‌ها می‌گویند اینجانب و یا مسئولین محلی با فولاد مخالفند؛ ولی ما قاطعانه اعلام می‌داریم که این حرف‌ها کذب محض است. زیرا اسناد، مدارک و مکاتباتی که از سوی مسئولین محلی صورت گرفته موجود است. لذا همان‌طوری که استاندار هم تأکید دارند؛ ما نیز معتقدیم که در کنار راه‌اندازی فولاد بایستی به بحث آب منطقه که قطب کشاورزی و دامپروری شهرستان و معیشت مردم به آن وابسته و محور آن هم بر پایه آب هست؛ توجه شود و تدابیر لازم توسط مسئولین ذیربط اتخاذ، تا مشکلی برای کشاورزان و مردم منطقه بوجود نیاید. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی ها عینک بدبینی را به چشم خود زده اند و قادر نیستند خدمات و دستاورد های دولت تدبیر و امید را ببینند. ما نقد منصفانه را می پذیریم. زیرا نقادی رشد و توسعه را به دنبال دارد. لذا ما از برخی‌ها که مدام به مناطق مختلف شهرستان سفر می کنند و مردم را نامید می سازند؛ می خواهیم آن عینک بدبینی را بردارند و ببینند که مدیران شهرستان که در همه این سال ها با توجه به مسائل و مشکلات اعتباری که وجود داشته است؛ ولی هر سال رشد صعودی کمی و کیفی در پروژه ها و بحث اعتبارات داشته اند که این امر نشان دهند تلاش مدیران دولت تدبیر و امید است که زحمت کشیده اند و علی رغم تمام مشکلات و محدودیت های قانونی و اعتبارات که داشته اند، ولی در مقام عمل به اثبات رسانده اند که این مدیران انقلابی هستند. کهن ترابی اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص انقلابی بودن، کرد و تأکید نمود: انقلابی بودن، یعنی عمل‌گرایی و دادن روحیه امید و نشاط به مردم است و این که برای مردم خادمان خوبی باشیم نه این که با شعار و عوام فریبی، امید مردم را به یأس تبدیل نماییم. انقلابی بودن یعنی کمتر صحبت کنیم و بیشتر عمل نماییم.
وی افزود: ما بار ها این مطلب را متذکر و یادآور شده ایم که محاسبه و آینده نگری در انجام کلیه امور بسیار مهم است و نباید به دنبال شعار حماسی و هیجانی باشیم. زیرا یک فرد انقلابی بایستی بر اساس محاسبه، آینده نگری و برنامه ریزی کاری را انجام بدهد در غیر این صورت در آینده با مشکلاتی مواجه خواهد شد. انقلابی بودن، یعنی اینکه زحمت هایی که دیگران اعم از شهدا و بزرگان انقلاب کشیده اند؛ با بی تدبیری و احساسی عمل کردن ضایع نکنیم.
فرماندار با اشاره به اینکه برجام عزت و اقتدار ایران را به منصه ظهور رسانید؛ بیان داشت: تیم دیپلماسی بسیار قوی از فرزندان همین سرزمین در مقابل ۶ قدرت بزرگ جهانی توانستند حرف و خواسته ملت ایران را با هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری و تدابیر ریاست محترم جمهوری به کرسی بنشانند و عزت و اقتدار ایران اسلامی را بیش از پیش به ارمغان بیاورند. لذا برخی ها به راحتی و با یک عینک بدبینی تمام زحماتی که در راستای برجام کشیده شده، در سطح شهرستان و کشور زیر سئوال می برند و باعث نامیدی مردم می گردند. در حالی که دستاورد های برجام بر همگان و در سطح جامعه روشن و مشخص است. کهن ترابی در پایان گفت: اگر خودمان را انقلابی و ولایت مدار می دانیم؛ بایستی به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر پرهیز از اختلاف در جامعه، توجه نماییم و و از تخریب خودداری نموده، زیرا معظم له بار ها گفته اند که تخریب غیر از اختلاف چیزی به دنبال نخواهد داشت و هر کس در کشور اختلاف بیندازد؛ قطعا در جبهه دوشمن است و به او کمک کرده است.
***

فولاد قاینات قربانی دعواهای سیاسی/ جعبه سیاه فولاد قاینات کجاست؟
فولاد قاینات به‌دلیل حجم سرمایه‌گذاری انجام شده و این که بزرگ‌ترین پروژه صنعتی قاینات و حتی استان است و در کنار آن با توجه به بحران گسترده بیکاری به‌خصوص در میان قشر جوان و وعده‌های مسئولین برای اشتغال‌زایی فولاد قاینات، به‌عنوان پروژه‌ای مطرح است که اخبار و مسائل مربوط به آن خود به خود مورد توجه مردم قرار می‌گیرد. طولانی شدن روند احداث این کارخانه که قرار بود در زمان دولت قبل در سال 89 به بهره‌برداری برسد، باعث به وجود آمدن حاشیه‌های فراوانی گردیده است که هرزچندگاهی سبب برخی مسائل و تنش‌ها در منطقه می‌گردد.
در کنار این همه وعده آقای فلاحتی نماینده قاینات و زیرکوه پس از پیروزی در انتخابات مجلس دهم مبنی بر راه‌اندازی فولاد قاینات سبب گردید، توجه‌ها به بحث راه‌اندازی فولاد بیشتر گردد. با تأخیر در راه‌اندازی آن طبیعتاً نماینده قاینات و زیرکوه باید پاسخ قانع‌کننده‌ای برای این امر داشته باشد. با توجه به فضای به شدت سیاسی و سیاست‌زده قاینات و اثرات ناشی از آن در سطح منطقه، و با توجه به این که نماینده فعلی قاینات و زیرکوه در جناح مخالف دولت قرار دارد و طبعاً با بدنه اجرایی دولت از نظر خط مشی سیاسی همراهی و همگامی ندارد و با توجه به مواضع انتقادی وی نسبت به دولت به نظر می‌رسد آقای فلاحتی با بررسی عملکرد مدیران دولتی و بر اساس اطلاعاتی که کسب کرده است بدین نتیجه رسیده است که بخشی از مدیران دولتی به جهت این که راه‌اندازی فولاد قاینات به نام وی تمام نشود، نه تنها کمکی به راه‌اندازی آن نمی‌کنند بلکه در این زمینه سنگ‌اندازی و کارشکنی نیز می‌کنند. امری که از سوی هواداران و حامیان وی به‌خصوص برخی چهره‌های شاخص‌تر آن در طول ماه‌های اخیر نیز بیان شده است. طبعاً سکوت در مقابل این سخنان نماینده از جانب دولت و شخص فرماندار به‌عنوان نماینده عالی دولت به معنای قبول این امر است که قطعاً مورد قبول دولت نیست. زیرا برای دولت هم راه‌اندازی فولاد قاینات با وجود این که از وعده‌ها و اقدامات این دولت نبود و باید سال‌ها قبل در زمان دولت احمدی‌نژاد انجام می‌شد و بعد از آن که در دولت قبل بهره‌برداری لازم برای کسب محبوبیت و جلب آرا در زمان انتخابات صورت گرفت و عملاً این پروژه نیمه‌تمام به حال خود رها شد، و به‌عنوان میراثی به دولت روحانی رسید و جالب این که اکنون بسیاری از هواداران و حتی مسئولان دولت قبل بابت عدم راه‌اندازی فولاد قاینات که وظیفه خود آنان بوده است، دولت فعلی را مورد انتقاد و تخطئه قرار می‌دهند! از سویی انتقادات تند وشدید و کم سابقه آقای فلاحتی از دولت، استاندار و مدیران دولتی در قاینات در هفته‌های اخیر که در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها وی بیان شد، عملاً فضایی را به وجود آورده است که برخی از نشانه‌های آن را در سخنان این دو مقام شهرستان می‌توان مشاهده کرد. فضایی که در آن فولادقاینات به نوعی قربانی دعواها و تنش‌های سیاسی گردیده است. بی‌شک اگر به‌صورت دقیق بررسی شود که چرا پروژه‌ای که در زمان اوج درآمدهای نفتی در زمان دولت احمدی‌نژاد کلنگ‌زنی شد و وعده به بهره‌برداری آن در سال 89 داده شد، چرا با وجود درآمدهای افسانه نفتی و عدم مشکل بودجه‌ای کشور در آن سال‌ها و این در آن زمان از تحریم‌ها نیز خبری نبود، به بهره‌برداری نرسید، پاسخ بسیاری از سؤالات و ابهامات در این زمینه داده می‌شود.
امری که متأسفانه از آن غفلت شده است که می‌توان از آن به‌عنوان جعبه سیاه فولاد قاینات یاد کرد و ریشه‌یابی و کشف آن می‌تواند به بسیاری از مسائل و کشمکش‌ها پایان دهد. اما نکته مهم‌تر این است که اکنون فولاد قاینات به جای آن که سبب ایجاد رونق، توسعه و پیشرفت منطقه گردد عملاً به عاملی برای اختلاف، درگیری و تنش تبدیل شده است.

تاريخ 16 فوریه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.