هفته نامه طنین قائنات -> آیت ا… العظمی وحید خراسانی: وظیفه مسلمانان نسبت به حضرت زهرا سنگین است
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-IEN7 آیت ا... العظمی  وحید خراسانی:  وظیفه مسلمانان نسبت به حضرت زهرا سنگین است

متن زیر برگرفته از سخنان مرجع عالیقدر حضرت آیت‌ا… العظمی وحید خراسانی در مورد شأن و منزلت حضرت فاطمه زهرا (س) است.
***
نخستین کسی که وارد بهشت می‌شود حضرت زهرا (س) است.
پیامبر اسلام در حدیثی که از سوی عامه نقل شده است، فرمودند؛ نخستین کسی که وارد بهشت می‌شود حضرت زهرا (س) است. اسبق‌السابقین و افضل‌الافضلین پیامبر اسلام است، ابراز کرد: «اول من یدخل الجنه» پیامبر است و ایشان فرمودند؛ من وارد بهشت می‌شوم اما جلوتر از من دخترم فاطمه (س) است. حضرت زهرا (س) چه کرده که جلوتر از پیامبر(ص) وارد بهشت می‌شود. با بعثت پیامبر(ص) غرض از خلقت و ثمره تشریع و دیانت؛ پیامبر(ص) علت محدثه و حضرت زهرا (س) علت مبقیه است. تمام ماحصل انبیا از آدم تا خاتم منحصراً به وجود حضرت زهرا (س) باقی ماند؛ اگر فاطمه(س) نبود ائمه اطهار(ع) نیز نبودند.

باقی ماندن نسل پیامبر و دین خدا به خاطر وجود فاطمه است.
حضرت زهرا(س) به احسن صورت و اکمل هیأت وارد بهشت می‌شود و همه غرق در تعجب از آن عظمت می‌شوند، افزود: اگر دنیای عامه همین روایت را بفهمند کافی است.

سرّ نامگذاری فاطمه به زهرا
حضرت آیت‌ا… العظمی وحید خراسانی اشاره به روایات خاصه در مورد حضرت زهرا (س)، سرّ نامگذاری فاطمه به زهرا می‌فرمایند: حضرت علی(ع) در این باره فرمودند؛ فاطمه، زهرا نامیده شد، چون خدا او را از نور عظمت خود خلق کرده است. حضرت آیت‌ا… وحید خراسانی با تأکید بر این‌که همه آسمان‌ها و زمین به نور حضرت زهرا(س) منور شد، ابراز کرد: چشم‌های ملائکه از دیدن آن نور درمانده شد و تمام آن‌ها به تابش نور صدیقه زهرا(س) به سجده افتادند و گفتند: خدایا این نور چیست؟ خدا فرمود این نوری از نور من است و ساکن کردم او را در سماء، خلق کردم او را از عظمت خود، بیرون می‌آوردم او را از صلب نبییّ که برتر از همه انبیا است و از همین نور خارج می‌کنم ائمه‌ای که اقامه می‌کنند امر مرا و هدایت به حق می‌کنند.

هرچه برای حضرت زهرا مراسم برگزار شود، کم است
یک عده عوام پیدا شدند در ذهن‌ها رخنه‌ ایجاد می‌کنند که این هیئت‌ها و این تشکیلات برای شهادت حضرت زهرا(س) زیاد است؛ دوران بی‌سوادی دوران ما است.
علما و طلاب به مردم بفهمانند آن‌چه که در این ایام صورت می‌گیرد، کم است. هر مسلمانی وظیفه‌اش نسبت به فاطمیه و حضرت زهرا(س) بسیار سنگین است. حضرت آیت‌ا… وحید خراسانی با اشاره به روایتی از امام علی(ع) مبنی بر عظمت حضرت زهرا(س)، گفت: وا… هر کاری بکنید خلأ این مصیبت را پر نمی‌کند، همه آل‌ا… ذره‌ای در مقابل این کلمه هستند؛ همه ائمه(ع) میوه درخت حضرت زهرا(س) هستند، اما کجا حق ایشان ادا شد؛ اولین کسی که وارد بهشت می‌شود به احسن صورت و اکمل هیأت زهرا(س) است اما پهلو شکسته و بازو ورم کرده.,

تاريخ 15 فوریه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.