هفته نامه طنین قائنات -> روحانی: انتخابات چه ارزشی دارد که معصیت خدا می‌کنید؟ عده‌ای متخصص خشونت هستند
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-IOMD روحانی: انتخابات چه ارزشی دارد  که معصیت خدا می‌کنید؟  عده‌ای متخصص خشونت هستند

رئیس جمهور در سخنانی در مراسم جایزه کتاب سال در تالار وحدت، گفت: عده‌ای از دعوا، خشونت و لشکرکشی خوششان می‌آید در حالی که ما یک ملت هستیم که یک انقلاب، قانون اساسی، رهبری، دولت، فرهنگ و هویت داریم و ایرانی هستیم.
پس چرا باید رو درروی هم باشیم؟ وی افزود: چقدر انتخابات ارزش دارد که از حالا معصیت خدا را شروع می‌کنیم؟ تا شب احیا که خیلی مانده، لااقل معصیت خدا را چند شب قبل از احیا آغاز کنیم. دکتر روحانی خاطرنشان کرد: بگذاریم همه با آزادی به صحنه بیایند. اسلام برای ما جمهوریت، صندوق آرا و حاکمیت ملی آورده است و جمهوریت هم برای ما تقویت فرهنگ اسلامی را در بردارد. ما دولت بدون فرهنگ نمی‌خواهیم؛ دولت بدون فرهنگ بی‌ارزش است. فرهنگ هم باید در چارچوب قانون باشد تا ما به اهداف بلند انقلاب برسیم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با طرح این پرسش که امام (ره) چگونه توانست انقلاب را رهبری کرده و حتی نیروهای مسلح را به دامان ملت و انقلاب بکشاند، تصریح کرد: امام (ره) با قلم و کلام جامعه را به حرکت درآورد و در واقع عامل پیروزی انقلاب ما اندیشه، قلم و بیان بود. امام (ره) با دو نظریه همراهی دین با سیاست و وحدت ملت انقلاب را به پیروزی رساند.
رئیس دولت تدبیر و امید با اشاره به این‌که نظر امام (ره) این بود که دین از سیاست جدا نیست، گفت: بعضی این نظریه را نمی‌پسندیدند و فکر می‌کردند که اساساً جنس سیاست با دین سازگار نیست، زیرا دین و صداقت، معنویت و وفا به عهد استوار است اما جنس سیاست فریب، دروغگویی، کلاه سر هم گذاشتن و دورویی است. در حالی که سیاست به معنای اداره صحیح جامعه، ارتباط با سایر کشورها و حفظ منافع، امنیت و مصالح ملی عین دیانت است. روحانی افزود: مگر پیامبر (ص) با دیگران معاهده صلح نداشت و آیا در مدینه مسلمانان و غیرمسلمانان با هم در چارچوبی زندگی نمی‌کردند؟ معنای اسلام این نیست که سایر افکار و ادیان را حذف کرد. دین اسلام کمال یافته همه ادیان گذشته است اما سایر ادیان هم جای خود را دارند. وی ادامه داد: امام (ره) با این تفکر که دین از سیاست جدا نیست و اگر سیاستی هویت مردم را بر باد داد، دین باید قیام کند ، راه و رسم درست را در جامعه استقرار بخشید و اگر این نظریه نبود چیزی از نهضت اسلامی، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی نداشتیم. رئیس جمهور هم‌چنین با اشاره به این‌که نظریه دوم امام (ره) این بود که یک ملت با یک صدا و در کنار هم می‌توانند در برابر هر قدرتی پیروز شوند، افزود: این نظریه را هم خیلی‌ها نمی‌پذیرفتند و می‌گفتند نمی‌شود با دست خالی کاری کرد. من در آبان، آذر و دی 57 در پاریس که با امام خمینی (ره) صحبت می‌کردیم می‌دیدم ایشان هیچ تردیدی نداشت که انقلاب پیروز است. امام (ره) معتقد بود که وقتی ملت اراده کرد در برابر هر قدرتی پیروز می‌شود.,

تاريخ 15 فوریه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.