هفته نامه طنین قائنات -> کارآفرین سرشناس چینی با فرمولی ریاضی با کاستن از زمان وب‌گردی، سالی ۲۰۰ کتاب بخوانید
جدیدترین
تبلیغ در طنینچارلز چو، کارآفرین سرشناس چینی، فرمولی ریاضی در مجله«کوارتس» ارائه کرده که بر اساس آن با کمی صرفه‌جویی در وقت و کاستن از اتلاف وقت جلوی تلویزیون یا در شبکه‌های اجتماعی، به آسانی می‌توان سالی ۲۰۰ کتاب خواند. هر کسی به‌طور میانگین در هر دقیقه می‌تواند ۲۰۰ تا ۴۰۰ کلمه بخواند. محتوای کتاب‌ها به طور میانگین ۵۰ هزار کلمه است. بنابراین اگر سالانه ۲۰۰ کتاب بخوانید، یعنی در واقع ۱۰ میلیون کلمه خوانده‌اید. ۱۰ میلیون را که بر ۴۰۰ کلمه در دقیقه تقسیم کنیم، نتیجه به ما می‌گوید خواندن ۲۰۰ کتاب ۲۵ هزار دقیقه وقت می‌برد، یا به عبارتی ۴۱۷ ساعت. به گفته چارلز چو، نکته‌ای که بسیاری از ما نادیده‌ می‌گیریم این است که «ما به انجام برخی کارها اعتیاد داریم و اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دم به دقیقه حواس‌مان را پرت می‌کنند و نمی‌توانیم وقت را صرف کارهایی هم‌چون کتاب‌خوانی کنیم که به مواهب آن آگاهیم.» اگر قصد دارید الگوهای رفتاری خود را تغییر دهید تا ذهن‌تان را تقویت کنید، چارلز چو راه‌کارهایی برای اجرا هم ارائه کرده است.
اول: محیط را مهیا کنید. اگر کسی بخواهد اعتیاد به کوکائین را ترک کند، عاقلانه نیست که کوکائین در چاردیواری خانه‌اش به سادگی در دسترس باشد. رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی اعتیاد آورند و ترک آن‌ها هم به همان اندازه دشوار است. همه رسانه‌ها را تا جایی که می‌توانید از خود دور کنید و کتاب‌ها را بیش از هرچیز دیگری در دیدرس و دسترس بگذارید. روی صفحه موبایل یا تبلت‌تان هم همین تغییرات را بدهید: اپلیکیشن‌های مرتبط با کتاب‌خوانی را در دسترس بگذارید و توییتر و فیس‌بوک و .. را دور کنید.
دوم: عادت‌های پیشین را آپدیت کنید. برای تغییر سبک زندگی نمی‌توان فقط به اراده متکی بود. اراده در اکثر مواقع حساس، پشت‌تان را خالی می‌کند. به جای آن بهتر است عادت‌هایتان را شکل دهید. شاید حتی لازم باشد از کسی کمک بگیرید تا کنترل عادت‌ها را به شما بیاموزد. خواندن کتاب Superhuman by Habit هم برای شناخت بهتر عادت‌ها و شکل‌گیری آن‌ها توصیه می‌شود.
سوم: بی‌حد و حصر بخوانید. اگر هدف‌تان این است که بیشتر بخوانید، درباره موضوعات چندان سخت‌گیر نباشید؛ از هر حوزه و عرصه‌ای بخوانید. خودتان را به راه و روش خاصی هم محدود و مقید نکنید؛ هم کتاب کاغذی بخوانید، هم روی موبایل و تبلت‌تان نسخه‌های الکترونیک را و هم به کتاب‌های صوتی گوش کنید. خودتان را به جا و موقعیت خاصی هم محدود نکنید؛ هم روی نیمکت پارک می‌توان کتاب خواند و شنید و هم در توالت. محدودیت‌ها را کنار بگذارید.
فرصت‌طلبانه عمل کنید. اگر فرصتش هست فبها، اگر نیست فرصتش را بسازید. اگر هنوز سؤالات بی‌پاسخ زیادی درباره هستی و زندگی در ذهن دارید، خواندن منظم و مستمر راه موثری برای رسیدن به پاسخ‌هاست و گذشته از این، معمولاً بیش از آنچه در جست‌وجویش هستید عایدتان خواهد شد.,

تاريخ 8 فوریه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.