هفته نامه طنین قائنات -> مشکلات مرگبار کاغذهای ساندویچ
جدیدترین
تبلیغ در طنینبر اساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه روتردام هلند پوشش بسته‌بندی که برای جلوگیری از پخش شدن روغن و سس در خوراکی‌های آماده چون پیتزا و همبرگر مورد استفاده قرار می‌گیرد، حاوی مواد سمی است و می‌تواند سبب ابتلا به بیماری‌هایی چون سرطان شود. پوششی که دور پیتزا و همبرگر قرار داده می‌شود حاوی فلوئور است، که ماده‌ای بسیار سمی و کاربرد اصلی آن در ظروف تفلون برای جلوگیری از چسبیدن مواد غذایی به دیواره ظرف است.
هم‌چنین فلوئور در وسایل آتش‌نشانی به‌عنوان یک عایق حرارتی و پوشش ضد آتش مورد استفاده قرار می‌گیرد. وجود این ماده به‌عنوان پوشش که می‌تواند ترکیبات سمی خود را به غذا وارد کند، می‌تواند باعث کندی رشد در کودکان، مشکلات باروری در زنان و مردان و حتی بروز انواع سرطان شود.
این نتایج را با بررسی بر روی بیش از 400 نمونه انواع بسته‌بندی‌های به‌کار رفته در رستوران‌ها و غذاخوری‌ها در ایالات متحده به‌دست آمده است و بر این اساس کارشناسان توصیه می‌کنند، افراد تا حد امکان از مصرف خوراکی‌های فست فود خودداری کنند و اگر تمایل به خوردن همبرگر و پیتزا دارند آن را در خانه درست کنند و از پوشش‌های حاوی مواد شیمیایی برای بسته‌بندی فست‌فودهای خود استفاده نکنند. هم‌چنین در خارج از خانه نیز از رستوران‌هایی خرید کنند که در آن‌ها حداقل از کاغذ مومی یا ورق آلومینیوم برای بسته‌بندی خوراکی‌ها استفاده می‌شود.

تاريخ 8 فوریه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.