هفته نامه طنین قائنات -> درگفت و گو با مدیر یگان آمار پروژه پایگوس مطرح شد لزوم همکاری مردم و کسبه با آمارگیران پروژه قاین 1396 نخستین شهرهوشمند
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-2EA8 درگفت و گو با مدیر یگان آمار پروژه پایگوس مطرح شد  لزوم همکاری مردم و کسبه با آمارگیران پروژه  قاین 1396 نخستین شهرهوشمند

در ادامه مطالب شماره‌های قبل در معرفی طرح قاین 1396 نخستین شهرهوشمند و در ادامه بررسی روند اجرایی این طرح در قاین با آقای امیر زارع مدیریت یگان آمار شرکت آرتاگستر خراسان جنوبی به گفت وگو نمودیم. آن چه در ادامه می‌خوانید ماحصل گفت وگو با وی می‌باشد.

• لطفا خودتان را معرفی کنید؟
به نام خدا، امیر زارع کارشناس ارشد برنامه‌ریزی شهری، مدیریت یگان آمار شرکت آرتاگستر خراسان جنوبی هستم.

• یگان آمار چیست و چه ساختاری و وظیفه‌ای دارد؟
یگان آمار متشکل از آمارگیران و مدیران اجرایی آماربرداری است و وظیفه آن نیز برداشت اطلاعات مکانی و توصیفی اماکن و المان‌ها و مدیریت اجرایی آن می‌با‌شد.

• جناب مهندس برخورد مردم و کسبه با آماربرداران تا کنون چگونه بوده است؟
با تشکر فراوان از همکاری مردم فهیم شهر قاین، اکثر کسبه و مغازه داران زمانی که از مزایای این طرح مطلع می‌شوند از طرح استقبال می‌کنند و تعدادی از مشاغل که برایشان سؤال ایجاد می‌شود، با توضیحاتی که آمار برداران در اختیارشان قرار می‌دهند همکاری لازم را با ما انجام می‌دهند و من وظیفه خود دانستم که از مردم و کسبه شهر قاین کمال تشکر را به نمایندگی از شرکت آرتاگستر خراسان جنوبی داشته باشم.

• همشهریان و کسبه چگونه باید آماربرداران را بشناسند؟
با استفاده از کارت و جلیقه مخصوصی که آماربرداران به همراه دارند.

• افق پروژه پایگوس را چگونه می‌بینید؟
با توجه به حساسیت مرحله اول آماربرداری که سخت و دقیق می‌باشد، آماربرداران ما با دقت فراوان کار را دنبال می‌کنند، چشم انداز پروژه پایگوس خیلی امیدوارکننده و پرمنفعت برای مردم و اهالی شهرستان می‌باشد و من به نوبه خود خیلی خوشحالم این پروژه اولین‌بار در شهر قاین انجام می‌شود و ما اولین شهر هوشمند کشور در سه محور اجرایی آن هستیم.

• روند پروژه از ابتدا تاکنون چگونه گذشته است؟
از تاریخ شروع پروژه تا به امروز که حدود سه هفته می‌گذرد توانسته‌ایم کلیه مشاغل، اماکن و معابر شهر قاین را ثبت در نقشه کرده و آماربرداران از نخستین روز هفته مشغول ثبت مشاغل به‌صورت جزئی و مصاحبه با کسبه می‌باشند که این مرحله نیز تا به امروز در ۲ منطقه به اتمام رسیده و روند سریع و رو به رشدی را پیش گرفته است که حتی از برنامه‌ریزی انجام شده نیز جلوتر می‌باشد.

• آیا تا امروز مشکلاتی هم پیش روی شما و آماربرداران بوده است ؟
از مشکلات می‌شود به شرایط نامناسب آب و هوایی این چند روزه و عدم همکاری تعداد بسیار محدودی از کسبه اشاره کرد که با اطلاعاتی که آماربرداران در اختیارشان می‌گذارند اکثراً حل می‌شود.

• یگان آمار چه انتظاری از همشهریان دارند؟
همان‌گونه که اشاره کردم مردم و کسبه فهیم شهر همکاری لازم را با ما دارند، انتظاری که ما داریم این است که با توجه به این‌که کار آماربرداران بسیار دقیق و حساس است، نهایت همکاری را با ما انجام دهند تا همگی با هم طبق شعار مقدس سال و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که به نام سال (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) مزین شده است، سریع‌تر و بی‌نقص‌تر برای رسیدن به شهری هوشمند گام برداریم.

• با تشکر از این که وقت‌تان را در اختیار ما قرار دادید، سخن پایانی خودتان را بفرمایید.
بنده هم خیلی متشکر و سپاسگزارم که این پروژه را پوشش داده و منعکس می‌نمایید. انشاا… هفته آینده با خبرهای بهتری برای مردم شریف قاین، درخدمت‌تان خواهیم بود.,

تاريخ 8 فوریه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.