هفته نامه طنین قائنات -> سقفی از جنس پاکی
جدیدترین
تبلیغ در طنینسید امیر کمیلی

کمی که از شهر پاک‌مان قاین، دور شویم و به شهرهای بزرگ و پر جمعیت مثل تهران، اهواز، سنندج و … سفر کنیم، قدر آسمان آبی و خورشید تابان بر فراز قاین را بیشتر درک خواهیم کرد.
در شهرهای بزرگ، امروزه دیگر شاید هوای پاکی پیدا نکنیم که بتوانیم آن را به همین راحتی گرامی بداریم. اگر با همین روال در شهرهای بزرگ گام برداشته شود، شاید آسمان آبی و خورشید تابان بشود نوستالژی آن روزهای نه چندان دور؛ همان‌طور که در خبرها می‌شنوید این روزها به جای این‌که گوینده خبر ریزش برف را عامل تعطیلی مدارس اعلام کند بیشتر افزایش آلاینده‌ها را مسبب تعطیلی مدارس در کلان شهرها نقل می‌کند. بدی همه این‌ها عادت ما انسان‌ها به این اوضاع نابسامان می‌باشد.
چه خوب است ما ساکنان شهرهای کوچک از بروز چنین اوضاع نابسامان پیشگیری کنیم.
متأسفانه از نظر آلودگی؛ شهرهای کشور عزیزمان ایران جزء ده شهر اول آلوده جهان می‌باشد که از اهواز به‌عنوان نخستین شهر آلوده جهان نام برده شده است. (منبع: رسانه ملی)
سؤالی که امروز ممکن است ذهن ما را به خود درگیر کند این است که چرا دولت محترم و ارگان‌های مربوط کاری برای رفع این بحران انجام نمی‌دهند و چرا اوضاع به این وضع رسیده است؟ به نظر شما آیا همیشه دولت باید کاری انجام دهد تا اوضاع آلودگی به حالت عادی برگردد یا باید از خودمان شروع کنیم؟ در هوای پاک شهرمان را بیشتر بدانیم.

تاريخ 1 فوریه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.