هفته نامه طنین قائنات -> افتتاح وکلنگ زنی 192پروژه با اعتباری بیش از 108میلیارد تومان اعتبار در دهه فجر
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-GD3G افتتاح وکلنگ زنی 192پروژه با اعتباری بیش از 108میلیارد تومان اعتبار در دهه فجر

فرماندار قاینات در نشست خبری با اصحاب رسانه با فرا رسیدن ایام ا… دهه فجر گفت: امیدواریم که بتوانیم پیش از پیش خادم مردم قدرشناس شهرستان قاینات باشیم. وی گفت: بهره‌مندی مردم از پروژه‌ها هدف اصلی و اولویت ماست و تأکید داریم که پروژه‌ها به‌صورت کامل و بدون نقص افتتاح شود تا مشکل برخی از پروژه‌ها مثل استخر شنا دوباره ایجاد نشود. کهن‌ترابی بیان داشت: در کلنگ زنی‌ها سیاست بر این است که پروژه تأمین اعتبار شده باشد و بعد کلنگ‌زنی انجام شود. وی افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در دستور کار است و در اولویت قراردارد و پروژه‌های جدید هم نیازسنجی می‌شود و براساس نیاز مردم تعریف می‌شود، اما اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است .کهن‌ترابی گفت: در دهه فجر ۱۹۲ پروژه با اعتبار ۱۰۸ میلیارد و ۵۸۹ میلیون تومان در شهرستان قاینات در بخش‌های راه، گازرسانی، تأمین آب شرب، تأمین برق، مسکن، بهداشت و درمان، کشاورزی، صنعت و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد، گفت: اعتبار این پروژه‌ها از محل اعتبارات ملی، تملک استانی،2درصد نفت، تسهیلات و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اعتبارات سایر منابع تأمین شده است.
وی از افتتاح 73 پروژه در بخش جهاد کشاورزی با اعتبار۶ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۸۴ نفر خبر داد. وی از مهم‌ترین پروژه‌ها در این بخش را 48 پروژه انتقال آب با لوله از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری با اعتبار ۴ میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان ذکر کرد وگفت: با افتتاح این پروژه‌ها ۱۵۰۲ خانوار روستایی از آن بهره‌مند خواهند شد. هم‌چنین از دیگر پروژه‌های شاخص،10 پروژه احیاء و مرمت قنوات با اعتبار ۲۶۸ میلیون تومان و احداث 9 استخر در روستاهای با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان است. وی از دیگر پروژه‌های این بخش را آبیاری تحت فشار شرکت سهامی زراعی خضری با اعتبار ۱ میلیارد و ۱۱۸ میلیون تومان ذکر کرد. وی با اشاره به پروژه‌های در بخش راه و شهرسازی گفت: ۴ پروژه در این بخش با اعتبار هزینه شده ۴۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون افتتاح خواهد شد که از پروژه‌های شاخص بهره‌برداری باند دوم محور قاین-گناباد به طول ۱۳ کیلومتر با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان و بهره‌برداری باند دوم محور سه راهی روم- آفریز به طول ۹ کیلومتر با اعتبار ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. هم‌چنین باند دوم محور اسفشاد- سه راهی حوض رباط به طول ۱۰ کیلومتر با اعتبار۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و پروژه تکمیل راه روستایی عباس‌آباد- جان میرزا به طول ۸ کیلومتر با اعتبار ۲ میلیارد تومان نیز آماده بهره‌برداری می‌باشد.
به گفته کهن‌ترابی در بخش بهداشت و درمان ۱۰ پروژه با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۳۰ میلیون تومان مورد بهره‌برداری یا کلنگ‌زنی قرار خواهد گرفت. از پروژه‌های شاخص این بخش توسعه اورژانس و بخش دیالیز بیمارستان شهدای قاین با اعتبار ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و تکمیل زایشگاه بیمارستان با اعتبار ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. وی بیان داشت: شاهد آغاز عملیات اجرایی ۸ پروژه در این حوزه شامل ( احداث پایگاه اورژانس ۱۱۵ شماره ۲ شهر قاین، احداث مرکز خدمات جامع سلامت، پایگاه سلامت، احداث پانسیون پزشکان و مرکز آموزش بهورزی) با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان خواهیم بود. فرماندار قاینات در ادامه سایر پروژه‌ها را بدین شرح بیان نمود: در بخش آب و فاضلاب روستایی تعداد ۹ پروژه مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان برای آن‌ها هزینه شده است. از مهم‌ترین پروژه‌های این بخش آبرسانی به روستا‌های شندان عرب، مهدی‌آباد در بخش مرکزی و فتح‌آباد و علی زنگی در بخش نیمبلوک با اعتبار ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد که ۳۲۴ خانوار از نعمت آب شرب بهره‌مند خواهند شد. پروژه‌های دیگر این بخش ۳ مورد اصلاح و بازسازی شبکه‌های آبرسانی در روستاها با اعتبار ۵۶۲ میلیون تومان است. کهن‌ترابی از آغاز عملیات آبرسانی به ۳۵ واحدی روستای شاهیک با اعتبار۱۲۰ میلیون تومان خبرداد. در بخش انرژی ۱۰ پروژه مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۱۱۴میلیون تومان برای آن‌ها هزینه شده است. از پروژه‌های مهم این بخش احداث شبکه و توسعه برق و روشنایی معابر شهر قاین، خضری و آرین‌شهر با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد. پروژه تأمین برق و توسعه شبکه روستایی در روستاها با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیون تومان و تعویض کنتورهای الکترونیکی به کنتورهای قرائت از راه دور با اعتباری بالغ بر ۲۶۷ میلیون تومان از دیگر پروژه‌های مهم این حوزه می‌باشد.
در بخش گازرسانی ۴ پروژه با اعتبار ۲۲ میلیارد و ۷۶۰ میلیون مورد بهره‌برداری یا کلنگ‌زنی قرار خواهد گرفت که از پروژه‌های شاخص افتتاح گازرسانی به شهر اسفدن و ۴ روستای شهرستان با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان می‌باشد. هم‌چنین کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۳ روستاهای شهرستان (در بخش‌های مرکزی، نیمبلوک و سده) با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان انجام می‌گیرد.
در بخش نوسازی مدارس تعداد ۳ پروژه مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که اعتبار هزینه شده آن بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان می‌باشد. از پروژه‌های شاخص این بخش تکمیل مدرسه ۳ کلاسه روستای اندریک با همت خیرین با اعتبار هزینه شده به مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان است. پروژه مهم دیگر این بخش ۲ باب سالن کارگاهی در مدرسه مبتکران شهر خضری دشت بیاض که با همت خیرین محترم با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان ساخته شده است. در بخش آب و فاضلاب شهری پروژه تقویت آبرسانی به شهرک‌های ضلع شمال شهر قاین و مسکن مهر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که اعتبار هزینه شده آن ۷۷۰ میلیون تومان می‌باشد.
در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ۳ پروژه مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که اعتبار هزینه شده آن ۱۱۵ میلیون تومان می‌باشد. از پروژه‌های شاخص در این بخش کارگاه رنگ‌ریزی سنتی روستای روم با اعتبار ۵۰ میلیون تومان و بهره‌برداری از کارگاه ماشته‌بافی با اعتبار بالغ بر ۶۲ میلیون تومان می‌باشد. در بخش بنیاد مسکن ۳ پروژه با اعتبار هزینه شده ۳۰۰میلیون تومان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که شامل اجرای طرح هادی در روستاهای شهرک هاشمیه و خشک در بخش سده و روستای مهمویی در بخش مرکزی می‌باشد.
در شرکت شهرک‌های صنعتی ۲ پروژه با اعتبار هزینه شده آن بالغ بر ۱ میلیارد و ۲۶۲ میلیون تومان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. پروژه‌های این بخش شامل: بهره‌برداری آزمایشی تصفیه‌خانه شهرک صنعتی قاین و ساختمان ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک صنعتی می‌باشد.
کمیته امداد ۲ پروژه احداث مسکن مددجویان با همکاری بنیاد مسکن با اعتبار ۲۵ میلیون تومان را افتتاح خواهد کرد.
اداره امور عشایر شهرستان پروژه مرمت قنات روستای مکارم با اعتبار ۳۵ میلیون تومان را بهره‌برداری خواهدکرد.
اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پروژه آبخیزداری و کنترل سیلاب در حوزه چدان با اعتبار ۴۵ میلیون تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.
در بخش تعاون روستایی ۲ پروژه مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که اعتبار هزینه شده آن بالغ بر ۱۳۵ میلیون تومان می‌باشد. پروژه‌های مهم این بخش افتتاح چاه و استخر ذخیره آب و باسکول ۶۰ تنی می‌باشد.
از سوی اداره بهزیستی ۴ پروژه با اعتبار ۱ میلیارد و ۸۱۴ میلیون تومان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. از پروژه‌های شاخص این حوزه افتتاح مسکن معلولین در شهرهای نیمبلوک با اعتبار ۱ میلیارد و ۲۰ میلیون تومان و در آرین‌شهر با اعتبار ۷۸۰ میلیون تومان است. حوزه صنعت و معدن پروژه واحد بسته‌بندی شرکت یاقوت سحر قاینات بخش خصوصی با اعتبار ۸ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری است.که از محل تسهیلات طرح رفع موانع تولید نسبت به تأمین اعتبار آن اقدام شده است.
شهرداری‌های شهرستان تعداد ۱۳ پروژه مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت که اعتبار هزینه شدی آن بالغ بر ۴ میلیارد و ۵۸۸ میلیون تومان می‌باشد. از پروژه‌های شاخص این بخش شهرداری قاین احداث کارخانه آسفالت ۸۰ تنی و پارک امام علی (ع)، که اعتبار هزینه شده بالغ بر ۲ میلیارد و ۱۳۲ میلیون تومان می‌باشد.
پروژه‌های دهیاری‌ها در بخش مرکزی ۱۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰۲ میلیون تومان که شامل: احداث زمین ورزشی، حصارکشی آرامستان و اجرای معابر از پروژه‌های شاخص می‌باشد. پروژه‌های دهیاری‌های بخش نیمبلوک ۱۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۶۳ میلیون تومان که شامل: احداث ساختمان آتش‌نشانی و دهیاری، احداث فضای سبز و پارک مسافر، اجرای معا,

تاريخ 1 فوریه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.