هفته نامه طنین قائنات -> برگزاری دومین جلسه تدوین دانشنامه دفاع مقدس در استان در قاینات
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-91DM برگزاری دومین جلسه تدوین دانشنامه  دفاع مقدس در استان در قاینات

دومین جلسه تدوین دانشنامه دفاع مقدس در استان با موضوع چگونگی گردآوری مطالب دانشنامه در شهرستان قاینات برگزار شد. فرمانده سپاه ناحیه قاین با بیان این که همه باید در تدوین این دانشنامه که بخشی از آن مربوط به شهرستان قاینات است، همکاری داشته باشیم، گفت: شهرستان قاینات، شهرستانی است که با داشتن 5 شهید در دوران انقلاب و با داشتن بیش از1250جانباز و410شهید و بیش از10هزار رزمنده و53 آزاده در دوران دفاع مقدس نقش‌آفرین بوده است و باید این زحمات و رشادت‌های آن‌ها را به‌عنوان سند نگه‌داری کنیم. سرهنگ برات‌زاده گفت: نشر و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل‌های بعدی از مهم‌ترین اهداف تدوین این دانشنامه است.
وی اطلاع‌رسانی در همه ابعاد جنگ تحمیلی، فراموش نکردن دستاوردها و دلاوری‌های رزمندگان دفاع مقدس، جلوگیری از امحاء و نابودی اسناد و مدارک، ایجاد و امکان دسترسی پژوهشگران به دوران دفاع مقدس را از دیگر اهداف تدوین این دانشنامه عنوان کرد وگفت: این دایره‌المعارف دفاع مقدس می‌تواند، منبعی برای بهره‌برداری آیندگان نیز باشد.
برات‌زاده افزود: نقش دستگاه‌های اجرایی در حمایت و پشتیبانی دفاع مقدس‌، اعزام نیروها، تشییع جنازه‌ها و… در شهرستان در این تدوین مدنظر خواهد بود. فرمانده سپاه ناحیه قاین با تشکر از همه افرادی که در این زمینه همکاری داشته‌اند،گفت: می‌طلبد که ادارات مختلف دست به دست هم دهیم و نقش مهمی در تدوین این دانشنامه داشته باشیم. ناعمی مدیر علمی و اجرایی دانشنامه نیز دراین جلسه با توجیه اهداف و روش‌های جمع‌آوری مداخل جهت تدوین این دانشنامه گفت: اگر می‌خواهیم دستاوردهای دفاع مقدس و آن‌چه در دوران 8 سال اتفاق افتاده است را به نسل جدید منتقل کنیم، باید در جمع‌آوری مطالب مورد نیاز همکاری داشته باشیم، چرا که این دانشنامه به‌عنوان یک سند محکم و معتبر در آینده کشور و برای انتقال به نسل‌های آینده خواهد بود.,

تاريخ 25 ژانویه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.