هفته نامه طنین قائنات -> بازار قاینات مشکلات فعلی چالش های پیش رو
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی

هفته گذشته از سوی شورای شهر قاین و با حضور جمعی از مسئولین ذیربط جهت رسیدگی و بررسی و ساماندهی وضعیت پنج‌شنبه بازار قاین، جلسه‌ای در شواری شهر تشکیل گردید. در طول سال‌های اخیر و به‌خصوص پس از بروز برخی مشکلات و مسائل اقتصادی و رکود در بازار و از سوی دیگر بروز خشکسالی‌های گسترده در قاینات که به سخت‌ترشدن وضعیت معیشتی مردم منطقه که تا حد قابل‌توجهی به کشاورزی و دامپروری وابسته است، انجامیده است.
مسائلی که مربوط به وضعیت بازار می‌باشد، باتوجه به این‌که بخش قابل‌توجهی از افراد و خانواده‌ها در منطقه ما معیشت و زندگی روزمره‌شان با بحث بازار گره خورده است، و سایر اقشار جامعه نیز به هرحال با بازار به نوعی سروکار دارند، به سرعت مورد توجه قرار می‌گیرد و به بحث روز و مهم در سطح جامعه تبدیل می‌شود.
بحث‌های طولانی و همیشگی در مورد پنج‌شنبه بازار، گواهی بر این مدعاست. البته نکته مهم و قابل‌توجه این است که در طول این سال‌ها به‌رغم تمامی این صحبت‌ها و موارد مطرح‌شده، هنوز می‌توان گفت در پاره‌ای موارد کشمکش‌ها هنوز این بحث‌ها به سرانجام مشخصی نرسیده است و به عبارتی می‌توان گفت، این مشکلات به مانند استخوانی لای زخم باقی‌مانده است. البته باید گفت مسائل و مشکلات بازار قاین جدای از مشکلات و مسائل گریبان‌گیر سایر اصناف در سایر نقاط ایران نیست. از این رو ضروری است برای حل این مشکلات از تجربیات و نظریات اصناف و بازاریان در سایر نقاط کشور بهره برد و در کنار آن برای رویارویی با چالش‌های پیش روی بازار قاین در آینده، که برخی از اصناف و بازاریان در سایر نقاط کشور از هم‌اکنون با آن دست به گریبان هستند، چاره‌ای اندیشید و به قول معروف علاج واقعه قبل از وقوع نمود.
یکی از این معضلات که بی‌شک در آینده بحث‌ها و چالش‌های جدی را متوجه بازار خواهد نمود و طنین سعی خواهد نمود به طور کارشناسی به آن بپردازد، بحث خرید اجناس به‌صورت اصطلاحاً خانگی است که بی‌شک باید از هم‌اکنون چاره‌ای عاجل برای آن اندیشید، وگرنه بار دیگر اصناف با مشکلی عظیم روبرو خواهند شد، که حل آن بسیار دشوار و طاقت فرسا خواهد بود.,

تاريخ 18 ژانویه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.