هفته نامه طنین قائنات -> ناطق نوری: هاشمی رُکن این نظام بود خودمان خرابكاري نكنيم ، بعد بگوييم كارنفوذي‌هاست
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-X2UW ناطق نوری: هاشمی رُکن این نظام بود  خودمان خرابكاري نكنيم ، بعد بگوييم كارنفوذي‌هاست

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناطق نوری در مراسم هفتم ارتحال آیت ا… هاشمی رفسنجانی سخنرانی نمود. گزیده سخنان وی در زیر می‌آید:
هاشمی زنده است. امام فرمود هاشمی زنده است تا نهضت زنده است.
از خصوصیات آیت ا… هاشمی این بود که به شدت از ریا و دورویی بدش می‌آمد. هاشمی از دو چهره بودن متنفر بود، اما متأسفانه امروز برخی‌ها هزار چهره هستند. از نمونه‌های کار برای خدا در نزد هاشمی این است که در سال‌های مبارزه امام در نجف از ایشان خواست که به ایران نیاید اما هاشمی به امام گفت: نهضت و انقلاب به من احتیاج دارد من باید به ایران بروم. آمد و دستگیر شد.درس دیگر هاشمی صبر و مقاومت است. هاشمی صبر را ذله کرده بود. من گاهی اوقات از این همه صبر و مقاومت این مرد می‌ماندم.
قبل از انقلاب من برای ملاقات زندانیان رفتم. از یکی از زندانیان پرسیدم حال هاشمی چطور است؟ او گفت: هاشمی را آن قدر شکنجه کرده‌اند که حالا در بیمارستان است. روزی که هاشمی را در انتخابات ۹۲ رد کردند، سفرم را لغو کردم و به نزد ایشان رفتم.
گفتم حالتان چطور است و چه کار می‌خواهید بکنید؟ گفت: وقتی برای ثبت‌نام رفته بودم جمعیت زیادی جمع شده بودند و مردم گریه می‌کردند. وقتی ثبت نام کردم پیش خودم گفتم که این استقبال، مسئولیت سنگینی با این ویرانی کشور خواهم داشت. وقتی صلاحیتم رد شد، آن شب آرام‌ترین شب‌های زندگیم بود، چون هم وظیفه‌ام را انجام دادم و هم بار مسئولیت از دوشم برداشته شد.
خوشا آنان که با عزت زگیتی بساط خویش برچیدند و رفتند، زکالاهای این آشفته بازار، محبت را پسندیدند و رفتند، خوشا آنان که در این صحنه خاک چو خورشیدی درخشیدند و رفتند. خوشا آنان که پا در وادی دوست نهادند و نلغزیدند و رفتند.
مغرضانی می‌گفتند هاشمی کشور را به باد می‌دهد. اما هاشمی به من می‌گفت: به این حرف‌ها گوش نکن این‌ها متوجه نیستند، کشور را باید ساخت. در مصاحبه‌ای که در تشییع ایشان، سردار سلیمانی انجام می‌داد، در وصف هاشمی گفت: هاشمی تا آخر همان بود که از اول بود.
هر شخصیت بزرگی در تاریخ در کنارش جفایی بوده است. شما سرگذشت امیر کبیر، آیت ا… کاشانی و مصدق را می‌دانید.
در سال‌های اخیر کسانی به نزد هاشمی می‌رفتند و می‌گفتند: چرا در مقابل تخریب‌ها واکنش نشان نمی‌دهید. هاشمی گفت: انقلاب و مقام معظم رهبری خط قرمز‌های من هستند. به هیچ وجه از این دو عبور نخواهم کرد.
خودمان خرابكاري نكنيم، بعد بگوييم كارنفوذي‌هاست اين تعريف نفوذ را قبول ندارم .
گاهی می‌ماندم که علی رغم تهمت‌ها ناملایمات و در حالی که کوهی از مشکلات وجود داشت در جلسه مجمع تشخیص آرام و با لبخند حضور پیدا می‌کرد.خیلی بد است که شخصیت‌هایمان تا هستند به آن‌ها توهین کنیم و تا رفتند بر سرمان بزنیم.
من بیش از ۵۰ سال با مرحوم هاشمی بودم، می‌توانم شهادت بدهم که کاری به غیر از برای خدا انجام نمی‌داد. شما مظلومیت آیت ا… بهشتی را می‌دانید. می‌دانید که چه جفا‌ها به او شد و بعد از این که به شهادت رسید. مشخص شد که چه کسی را از دست داده‌ایم. آخرین این مظلومان هاشمی بود و بعد از این خدا می‌داند که نوبت چه کسی باشد.

تاريخ 18 ژانویه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.