هفته نامه طنین قائنات -> بررسی وضعیت پنج شنبه بازار در جلسه شورای شهر قاین اعضای شورا قاین قصد تطیلی پنج شنبه بازار را نداریم به دنبال ساماندهی آن هستیم
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-ZPMQ بررسی وضعیت پنج شنبه بازار در جلسه شورای شهر قاین اعضای شورا قاین قصد تطیلی پنج شنبه بازار را نداریم به دنبال ساماندهی آن هستیم

جلسه شورای شهر قاین با موضوع ساماندهی پنج‌شنبه بازار قاین برگزار شد. دراین جلسه اعضای شورای شهر قاین و شرکت‌کنندگان نظرات و پیشنهادات خود را درخصوص اوضاع پنج‌شنبه بازار قاین بیان کردند.
یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه شایعه تعطیلی پنج شنبه بازار بود که اعضای شورا و شرکت‌کنندگان در جلسه آن را فقط شایعه دانسته و اعلام داشتند آن‌چه مد نظر است ساماندهی پنج شنبه بازار است نه تعطیلی آن. حقگو نائب رئیس شورای شهر قاین با بیان این‌که عرضه و تقاضا در بازار قیمت را تعیین می‌کند گفت: مردم قیمت اجناس را باتوجه به میزان عرضه و تقاضا تعیین می‌کنند و لذا این بازرسی‌هایی که گاه در سطح بازار صورت می‌گیرد، ممکن است بازار سیاه درست کند چرا که در بازرسی‌ها اقلام درجه یک مستقیم ارائه نمی‌شود و اجناسی که گاه از لحاظ کیفیت در سطح پایین‌تر هستند به متقاضیان عرضه می‌شود و افرادی هم هستند که اجناس با کیفیت را با قیمت بالاتر تهیه می‌کنند و لذا به جای بازرسی‌ها و تعیین قیمت‌ها، باید براساس عرضه و تقاضا قیمت تعیین شود.
رزمی یکی دیگر از اعضای شورای شهر قاین نیز گفت: شایعاتی مطرح می‌شود که پنج شنبه بازار می‌خواهد تعطیل شود، درصورتی که شهرداری و شورای شهر قاین هیچ وقت تعطیلی پنج شنبه بازار را مدنظر نداشته است. شهرستانی یکی دیگر از اعضای شورای شهر قاین با بیان این که یکی از اقدامات مهم شورای وقت قاین پایه‌گذاری پنج‌شنبه بازار بود، گفت: با توجه به تجمیع خرید در یک مکان مردم هم از این موضوع احساس رضایت دارند و شرط این است که نظارت کافی بر فروش محصولات صورت گیرد. وی بیان داشت: یکی از علل اصلی مراجعه مردم به پنج شنبه بازارعرضه میوه ارزان در پنج شنبه بازار است و اگر انحصار میوه در شهر شکسته شود مردم نیز از اطراف به پنج‌شنبه بازار مراجعه نخواهندکرد و میوه با قیمت مناسب‌تر در سطح شهر نیز دراختیار مردم قرار خواهد گرفت. وی گفت: به هرحال ما شاهد هستیم که حتی عده‌ای از میوه‌فروشان سطح شهر میوه مورد نیازشان را از این بازار تهیه و با قیمت بالاتری در سطح شهر به فروش می‌رسانند.
قرائی عضو شورای شهر قاین و رئیس شورای استان نیز با تأکید برساماندهی پنج شنبه بازار گفت: با توجه به این که در پنج شنبه بازار قیمت برخی از اجناس به‌خصوص میوه مناسب است، اکثرمردم در این روز نسبت به تهیه اقلام مورد نظر خود اقدام می‌کنند و مهم‌ترین کار و خواسته مردم ساماندهی و فراهم نمودن امکانات درمحل پنج شنبه بازار است.
کاظمی رئیس شورای شهر قاین دراین جلسه گفت: شورای شهر قاین و شهرداری هیچ‌گاه نظری بر تعطیلی پنج شنبه بازار نداشته است و از ابتدای امر هدف ما ساماندهی پنج شنبه بازار بوده است و آن‌چه در جلسات متعدد مطرح شده است ارائه یک راه‌کار مناسب است که بتوانیم ضمن نظارت کافی بر پنج‌شنبه بازار اقلام ضروری را با قیمت مناسب دراین مکان ارائه دهیم و این نیاز به همکاری همه ارگان‌های مربوطه دارد.
نوروزی شهردار قاین با بیان این‌که پنج‌شنبه بازار به پیمانکار واگذار شده است و پیمانکار براساس تعهدات خود طبق قرارداد عمل می‌کند، گفت: با توجه به مباحث مطرح شده درخصوص حصارکشی و سایر اقدامات مدنظر بایستی با پیمانکار نیز موضوعات مطرح و قطعاً برخی از خواسته‌ها مورد بررسی و در صورت امکان اجرایی خواهد شد. گلزاری نماینده شبکه بهداشت و درمان قاین نیز در این جلسه گفت: شبکه بهداشت‌ودرمان قاین وظیفه نظارت بر وضعیت بهداشتی بازار را برعهده دارد و با توجه به بازرسی‌های انجام شده مواردی از جمله: مواد غذایی زیر نور مستقیم آفتاب قرار دارد و یا این‌که میوه‌هایی که مورد استفاده مردم است در شرایط نامطلوبی به مردم ارائه می‌شود و نیاز است که با ایجاد سکوهای مخصوص و تفکیک مواد غذایی از بقیه اقلام در پنج شنبه بازار اقدام گردد.
امینی معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار قاین نیز در این جلسه با بیان این که باید یک راه‌کار اساسی برای ساماندهی پنج‌شنبه بازار ارائه شود،گفت: هدف اصلی ما این است که مردم از وجود روزبازارها سود ببرند و لذا بایستی نظارت بیشتری بر اقلام موجود در روزبازارها که در شهرستان قاین در روزهای پنج‌شنبه دایر است داشته باشیم.
صاحبی رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان قاین نیز در این جلسه بر همکاری این اداره بر ساماندهی و شناسایی افراد حاضر در پنج‌شنبه بازار تأکید کرد وگفت: ساماندهی فروشندگان در دستور کار ما قرار دارد و هم‌چنین نظارت بر پنج‌شنبه بازار با همکاری اتاق اصناف با جدیت بیشتری انجام خواهد شد.
تأمین نور مناسب در پنج‌شنبه بازار، فنس‌گذاری و حصارکشی، آسفالت محوطه پنج‌شنبه بازار، تفکیک غرفه‌ها، ساخت سرویس بهداشتی وآب‌خوری، ارائه کارت شناسایی و کارت سلامت به فروشندگان و… از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود. هم‌چنین لازم به ذکر است کهن‌ترابی فرماندار قاینات به اتفاق معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری، شهردار، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت و رئیس شورای شهر قاین به منظور بررسی مشکلات و ساماندهی پنج‌شنبه بازار شهر قاین، از آن به صورت میدانی بازدید و از نزدیک با تعدادی از شهروندان و کسبه دیدار و گفت‌وگو نمود.,

تاريخ 18 ژانویه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.