هفته نامه طنین قائنات -> یادت بخیر مرد سخت خاطرات انقلاب
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-RI5S یادت بخیر مرد سخت خاطرات انقلاب

امام در رثای بهشتی فرمود: آن‌چه که من راجع به ایشان متأثرهستم، شهادت ایشان درمقابل او ناچیز است و آن مظلومیت ایشان در این کشور بود.
چیزی که در مورد هاشمی درد را افزون می‌کند، مظلومیت و لبخند مظلومانه همیشگی بر لبانش بود. شاید هر کس جای او بود بارها از ادامه حرکت منصرف شده بود، اما چیزی نتوانست او را از آرمان و اهداف الهی‌اش دور سازد.
اگر در مجلس ششم چنان مظلوم شد که حتی تهدید به عدم تأیید اعتبارنامه گردید، اگر سال 84، مافیای قدرت خوانده شد، اگر در سال 88، چنان از همه سو بمباران شد و جفا شنید که بسیاری مرگ سیاسی وی را پیش‌بینی نمودند، اگر در سال 92 صلاحیتش تأييد نشد و در 94 لیستش انگلیسی خطاب گرفت، اما این داغ را بر دل بدخواهان انقلاب گذاشت که لحظه‌ای از حرکت در چارچوب اسلام و انقلاب و نظام، به سمت درد دل‌های خود منحرف گردد.
بی‌گمان هر کس در جایگاهی با نصف موقعیت و اطلاعات او بود، این‌گونه با سعه صدر برای عزت نظام زبان به کام نمی‌گرفت و پیاپی بر آتش فتنه‌های ظالمانه‌ای که خناسان مرتباً بر علیه‌اش بپا می‌کردند، هیزم می‌افزود.
شاید هر کس بجای او بود، از مناصبش کناره گرفته بود، اما او ماند. صبورانه، عاقلانه، دوراندیشانه. از هاشمی درس‌های زیادی می‌توان آموخت، اما از بزرگ‌ترین این درس‌ها، دوراندیشی و سعه صدر او در مسیر سخت ایجاد تحولات برای بهتر شدن است. مردی که دوست و دشمن از او سیاست آموختند، سیاست صبر و عقل. ای تاریخ مظلوم انقلاب! گاهی خیال می‌کردیم که یاران دوران غربتت هستیم، اما امروز که جایت خالی است تازه فهمیدیم که تو پناه دلتنگی‌های ما بودی. دل سیاست برای تو تنگ می‌شود.
یادت بخیر مرد سخت خاطرات انقلاب…

توئیت رئیس جمهور درمورد ارتحال
آیت ا… هاشمی رفسنجانی

امروز اسلام سرمایه پرارزش، ایران امیری بزرگ، انقلاب اسلامی پرچمداری شجاع و نظام مُدبری کم‌نظیر را از دست داد.
***

پیام متفاوت آیت ا… امینی درپی ارتحال آیت ا… رفسنجانی
خداحافظ رفیق بی بدیـل
روزهـای سخت و بحرانی ایـران

آیت ا… ابراهیم امینی پیامی متفاوت به مناسبت ارتحال آیت ا…هاشمی رفسنجانی نوشت. متن پیام آیت ا… امینی بدین شرح است:
بسم‌ا…‌الرحمن‌الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون.
حضرت آیت ا… هاشمی رفسنجانی! خبر درگذشت و فقدانت را به من دادند. خدا می‌داند آن‌چنان این مصیبت اندوه‌بار، جانکاه، ناگوار و دردآور بود که ساعت‌ها گریستم؛ زیرا برادری بصیر، سنگ صبوری مدبر، هم‌سنگری صمیمی و یار و رفیقی شصت ساله را از دست داده‌ام. گرچه متأسفانه ظاهراً جسم شما دیگر در کنار ما نیست، اما شما را هم‌چون همیشه زنده می‌دانم؛ چون انقلاب باید«زنده» بماند. شما در هسته اصلی مبارزات قبل از انقلاب بودید، زندانی شدید،
تبعید شدید، شکنجه شدید، ولی دست از همراهی امام عزیز و بزرگوارمان برنداشتید و پس از پیروزی انقلاب به‌عنوان یکی از استوانه‌های نظام در سمت‌های مختلف؛ از جمله فرماندهی جنگ، ریاست قوه مقننه، ریاست قوه مجریه در دوران پس از جنگ و عصر سازندگی، ریاست مجلس خبرگان و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، وفادارترین و دلسوزترین فرد به نظام، رهبری و مردم بودید.
علی‌رغم آن‌که همه دنیایت را فدای انقلاب و نظام کردی، در این اواخر به شما بی‌مهری‌های فراوان شد، مظلوم‌تر از شهید بهشتی بودی و تحمل و صبر کرده و مکرراً در ناملایمات روزگار می‌فرمودید:« اگر صبر نکنم چه کنم؟! اصل نظام به خطر می‌افتد»، اما از شما در مقابل عوام فریبان و دشمنان حقیقی و پنهان انقلاب که طرفدار دین منهای روحانیت بودند، حمایت نکردند.
مصیبت بزرگ فقدان شما را به حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مراجع عظام تقلید و علمای اعلام، بیت شما؛ به‌ویژه همسر و آقازادگان محترم و عموم علاقمندان‌تان تسلیت عرض می‌نمایم و از خداوند متعال علو درجات و صبر و اجر به بازماندگان مسئلت دارم. خداحافظ رفیق بی‌بدیل روزهای سخت و بحرانی ایران! سلام مرا به امام و رفقای شهیدمان برسان. دور نیست آن زمان که من نیز به شما ملحق شوم.,

تاريخ 11 ژانویه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.