هفته نامه طنین قائنات -> ده گردشی بخشدار مرکزی از روستاهای شیخ علی و گزنو
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-UFE6 ده گردشی بخشدار مرکزی از  روستاهای شیخ علی و گزنو

بخشدار مرکزی قاینات از روستای شیخ علی بازدید نمود. در این ده‌گردشی که با حضور مهندس شیری رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قاینات صورت پذیرفت، در جلسه آتی با حضور اهالی مسائل و مشکلات روستا از قبیل: احداث خانه بهداشت، خانه عالم، احداث ساختمان دهیاری، گاز رسانی و … توسط رئیس شورای روستا مورد بررسی قرار گرفت.
مهندس بیکی جمع اهالی روستای شیخ علی گفت: باتوجه به خشکسالی‌های پیاپی، کاهش منابع آبی و هم‌چنین کاهش نزولات جوی شرایط سختی برای مردم به‌ویژه مردم این منطقه به وجود آمده است و شاید در سال‌های آینده این خشکسالی پررنگ‌تر و وضعیت منابع آبی بحرانی‌تر شود و می‌تواند زنگ خطری بسیار مهم، برای آیندگان باشد.
وی اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی برای این‌که بتوانیم از منابع موجود استفاده بهتری داشته باشیم، انجام شده است و به دلیل مدیریت منابع آبی و استفاده بهینه از ظرفیت آب موجود و هم‌چنین اصلاح الگوی کشت (توجه به نوع خاک، میزان بارندگی و نوع آب و هوا)، بهره‌بری از ۳۷ درصد به ۴۴ درصد در بخش کشاورزی رسیده است و امروز اعتبارات بسیار خوبی در حوزه لوله‌گذاری و استفاده از روش‌های آبیاری نوین وجود دارد و همه می‌توانند از آن استفاده نمایند. وی افزود: دولت به ازای هر هکتار ۵/۸ میلیون تومان یارانه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. مهندس بیکی در ادامه هم‌چنین درخصوص مسائل و مشکلات این روستا به ایراد سخن پرداخت.
در ادامه مهندس شیری رئیس بنیاد مسکن گزارشی کامل درخصوص زمین‌های الحاق شده به طرح هادی و زمان تعیین شده برای ساخت و شرایط استفاده از وام مسکن را ارائه نمود. هم‌چنین بخشدار مرکزی از روستای گزنو بازدید نمود و ضمن گفت‌وگو با اهالی این روستا به بررسی مسائل و مشکلات آنان نیز پرداخت. پس از بازدید مهندس بیکی از معابر روستا جهت بهسازی و اجرای طرح هادی و حسینیه در حال ساخت این روستا، جلسه‌ای در مسجد این روستا جلسه‌ای برگزار گردید. در این جلسه سبزه‌کار رئیس شورای گزنو با قدردانی از بخشدار مرکزی به منظور نگاه ویژه وی به این روستا، درخصوص مسائل و مشکلات روستا مطالبی را بیان نمود. مهندس بیکی از شورای روستای گزنو جهت پیگیری و مراجعات برای رفع مسائل و مشکلات روستا تشکر نمود و گفت: وظیفه خود می دانیم برای مردمی که درد و رنج و محرومیت را با پوست و گوشت خود حس کرده‌اند به منظور رفع مشکلات گامی برداریم.
وی با اشاره به خشکسالی‌های ۱۸ ساله و کاهش منابع آبی و شرایط سختی که برای مردم ایجاد شده است، خواستار استفاده صحیح باید از حداقل منابع آبی و بهره‌گیری از روش‌های نوین کشاورزی شد. وی در ادامه افزود: به امید خدا در دهه فجر امسال کلنگ گاز رسانی به روستا به زمین زده خواهد,

تاريخ 11 ژانویه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.