هفته نامه طنین قائنات -> مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی خبرداد: احداث آزمایشگاه منطقه‌ای دامپزشکی در قاین
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-LDFO مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی خبرداد: احداث آزمایشگاه منطقه‌ای دامپزشکی در قاین

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی ضمن بازدید از اداره دامپزشکی قاین و روند ساخت آزمایشگاه منطقه‌ای قاینات در دیداری با فرماندار قاینات گفت: با وجود خشکسالی‌های اخیر و به‌خصوص در طی 3 سال گذشته اجازه نداده‌ایم که این امر باعث کاهش ایمنی سیستم دام ما شود و جمعیت زاد و ولد و موالید دامی استان ما تغییر آن چنانی نداشته است. به‌طوری که یک میلیون و800 هزار جمعیت دام درطی 3 سال به یک میلیون و700 هزار رسیده است که این رقم با توجه به 18سال خشکسالی درصد قابل مقایسه‌ای نیست. مدیرکل دامپزشکی استان گفت: تاکنون90درصد دام‌های استان واکسینه شده‌اند.
رفیعی‌پور با اشاره به این که در خراسان جنوبی700 واحد مرغی داریم که سالانه 30 میلیون جوجه‌ریزی انجام می‌شود، گفت: خوشبختانه سال گذشته بیماری آنفولانزای حاد پرندگان در استان نداشته‌ایم. مدیرکل دامپزشکی استان در ادامه به ساخت آزمایشگاه منطقه‌ای در قاین اشاره کرد وگفت: این پروژه در متراژ120مترمربع در سال 90 کلنگ‌زنی شده است و تاکنون62 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. وی افزود: در این پروژه 72 میلیون تومان هزینه شده است و برای تکمیل آن حدود70 میلیون تومان دیگر مورد نیاز است. وی با اشاره به این‌که امسال از محل تملک و دارایی 40 میلیون تومان توسط فرمانداری برای این پروژه اعتبار گذاشته شده است، گفت: برای تکمیل این پروژه ما هم کمک خواهیم کرد تا سریع‌تر به اتمام برسد. وی گفت: با تکمیل این پروژه از محل اعتبارات ملی قریب به 1/5میلیارد تومان تجهیزات کامل آزمایشگاهی نصب خواهد شد. رفیعی‌پورگفت: آزمایشگاه منطقه‌ای قاین شهرستان‌های فردوس، زیرکوه، سرایان و قاینات تحت پوشش خواهد داشت و با راه‌اندازی آن 7 نفر اشتغال‌زایی ایجاد خواهد شد که درحال حاضر2 نیرو از کارشناسان شبکه در محل فعلی آزمایشگاه شهرستان مشغول هستند و امیدواریم که با راه‌اندازی این مرکز نیروهای مورد نیاز هم جذب شوند. مدیرکل دامپزشکی استان گفت: شهرستان قاینات ازنظر دامی بیش‌ترین تعداد دام استان را دارد.
هم‌چنین رئیس دامپزشکی قاین از تولید بیش از250تن گوشت مرغ وگوشت قرمز در کشتارگاه‌های شهرستان قاینات در 9ماهه سال جاری خبرداد. دکتر گوهری در این دیدار گفت: در 9ماهه امسال 839 دام سنگین در شهرستان قاین ذبح شده است که 8 رأس گاو معدوم شده است. وی افزود: هم‌چنین 2373 دام سبک در شهرستان در کشتارگاه‌های قاین کشتار شده است و در مجموع 194تن گوشت قرمزتولید شده است که از این میزان 3 تن منهدم شده است. وی افزود: درهمین مدت 1856قطعه طیور در کشتارگاه‌های طیور ما نیز ذبح و نزدیک به 61 تن گوشت مرغ تولید که 31 هزار تن آن دفن شده است.,

تاريخ 11 ژانویه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.