هفته نامه طنین قائنات -> اعتلای نام قاینات باتوجه و تکریم به افتخارآفرینان
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی

در هفته اخیر دو رویداد مسرت‌بخش و غرورآفرین برای قاینات رخ داد. اولی کسب مقام اول در مسابقات بین‌المللی کاراته توسط بانوی کاراته‌کار قاین خانم سپیده غلامی و دیگری کسب مقام اول در مسابقات بین‌المللی نقاشی توسط نونهال قاینی یکتاسادات میرحسینی.
در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم بسیاری از نخبگان، فرهیختگان و قهرمانان قاینات با درخشش در عرصه‌های مختلف مایه مباهات و افتخار برای قاینات گردیده و سبب اعتلای نام قاینات در سطح ملی و بین‌المللی گردیده‌اند. اما نکته‌ای که علاوه بر قدردانی و تکریم از این افتخارآفرینان باید مدنظر داشت، لزوم حمایت و پشتیبانی از آنان جهت پیشرفت و ترقی بیشتر و قوت قلبی برای این عزیزان در جهت تداوم این افتخارآفرینی‌ها باشد. در سال‌های گذشته افراد بسیاری در قاینات داشته‌ایم که با درخشش در عرصه‌های گوناگون توانایی‌ها و استعدادهای خود را به رخ همگان کشیده‌اند. اما متأسفانه بعد از توجه و کمک به رشد آنان غافل شده‌ایم و بسیاری از آنان موفق به تداوم مسیر رو به رشد خویش نشده‌اند و بسیاری از آنان نیز به فراموشی سپرده شده‌اند و به قول معروف دیگر کسی یادی از آنان نمی‌کند.
اما نکته مهم دیگر در این میان سهم قابل توجه بانوان قاینات در این افتخارآفرینی‌ها است که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته است، امری که فقط به یک عرصه و زمینه خاص نیز محدود نشده است و در عرصه‌های مختلف علمی، ورزشی، فرهنگی و… نشان داده شده است. بانوان قاینات دارای توانایی‌ها و استعدادهای فراوانی هستند که در صورت توجه امکان بروز و رشد بسیاری دارد و در عرصه‌ها و مقاطع مختلف سنی این گفته را به اثبات رسانیده‌اند. لذا این امر را می‌طلبد تمامی مسئولان و دست‌اندرکاران در رده‌های مختلف اجرایی و… ضمن باور به این توانایی و استعدادها، همت خود را در جهت شکوفایی آنان به کار گیرند و در این زمینه گرفتار یکسری مسائل و باورهای پوچ و عاری از هرگونه توجیه منطقی و عقلانی نگردند. در دنیای امروز عوامل بسیاری در توسعه و ترقی نقش دارند، اما به یاد داشته باشیم، سرمایه‌های انسانی مهم‌ترین عامل برای توسعه و پیشرفت است.

تاريخ 3 ژانویه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.