هفته نامه طنین قائنات -> استاندار در سفر به قاین تشریح نمود: سرانجام فولاد / وضعیت پروژه‌های نیمه‌تمام
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-VW9E استاندار در سفر به قاین تشریح نمود:  سرانجام فولاد / وضعیت پروژه‌های نیمه‌تمام

هفته گذشته استاندارخراسان جنوبی سفری به قاین داشت در این سفر وی ضمن حضور در شورای اداری شهرستان و بازدید از شهرک صنعتی قاین و برخی پروژه‌های عمرانی قاین در مورد طرح‌های نیمه‌تمام و در دست اقدام عمرانی قاین مواردی را بیان کرد که در ادامه گزارشی از آن را ملاحظه می‌کنید.
***
تأکید استاندار بر فعال‌شدن بخش خصوصی در فولاد قاین
استاندار خراسان جنوبی در بازدید از بخش‌های مختلف شرکت فولاد صنعت قاینات در جمع خبرنگاران گفت: فولاد قاین طرح مهم صنعتی در حوزه فلزات در استان است. پرویزی گفت: طرح فولاد قاین مشکل مالکیت و شراکت با یکی از نهادهای عمومی داشت که با پیگیری‌های صورت گرفته مشکل رفع شد. هم‌اکنون سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران «ایمیدرو» و سرمایه‌گذار بخش خصوصی دو شریک این طرح هستند. وی تصریح کرد: از امروز سرمایه‌گذار بخش خصوصی باید پای کار حاضر باشد و سهم خود را تأمین کند و ایمیدرو هم هیچ مشکلی برای پرداخت سهم خود ندارد. وی افزود: آمادگی هست که این طرح سرعت بیشتری پیدا کند و اگر همه دست‌اندرکاران در اجرای طرح حضور یابند، تا یک سال آینده این طرح صنعتی به بهره‌برداری خواهد رسید و اگر هم پای کار نباشند، دولت هم راه‌کاری برای خلع ید از بخش خصوصی دارد، ولی هیچ‌وقت ما نه چنین آرزویی داریم و نه چنین دیدگاهی و امیدوار هستیم که بخش خصوصی پای کار بیاید و پیگیر شود و تلاش داریم این مجموعه به طور کامل اجرا شود. استاندار در ادامه بیان کرد: دو شهرک صنعتی در قاینات وجود دارد، شهرک صنعتی شماره یک هم فضای خالی دارد و هم ده‌ها مجموعه صنعتی که ساختمان احداث و نیمه‌تمام طرح‌ها را رها کردند، برای این مجموعه باید سرمایه‌گذار پیدا تا واگذار شود. وی افزود: بخشی از سرمایه مملکت در خیلی از شهرک‌ها بلوکه شده است، هر جا سرمایه‌گذار بومی باشد، آن را راه‌اندازی می‌کند و وقت زیادی برای احیا این مجموعه‌ها نیاز است.
پرویزی درخصوص بازارچه مرزی یزدان، نیز گفت: پیگیری‌هایی با مسئولین افغانستان داشته‌ایم و آن‌ها متمایل به گمرک شدن یکی از بازارچه‌های استان هستند و ما هم به جد پیگیر این موضوع و بازگشایی بازارچه یزدان خواهیم بود که پس از بازگشایی یکی از بازارچه‌های یزدان و یا ماهیرود به گمرک تبدیل شود و در حال حاضر منتظر پاسخ از سوی مسئولین افغانستان هستیم که درصورت اعلام افغانستان ظرف یک ماه تمام امکانات را آماده خواهیم کرد.

• اولویت تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام
هم‌چنین استاندار در بخشی از سخنان خود درجلسه شورای اداری قاین در مورد پروژه‌های عمرانی قاین گفت: نماینده شهرستان درخصوص فولاد قاین گلایه‌ای کرده بود که چرا سفر وزیر به شهرستان قاین انجام نشده است، درصورتی که اگر قرار بود رسانه‌ای شود؛ ما جلسات متعددی در رابطه با صنعت در تهران داشته‌ایم و با آقای کرباسیان اتمام حجت کرده‌ایم و با بنیاد برکت هم صحبت شده و خواهش کردیم که بنیاد برکت از سرمایه‌گذاری خارج شود و سهم خود را به ایمیدرو بدهد و به سرمایه‌گذار بخش خصوصی هم گفته شده است که اگر خواسته باشید راه‌اندازی فولاد را طول دهید، حتماً پیگیری خواهم کرد و ما نمی‌توانیم خود را معطل این افراد کنیم و به آقای کرباسیان هم گفته شد، مهلت تعیین شود که اگر در مهلت مقرر تحویل داده نشود خلع‌ ید خواهد شد. اما اعتقاد ما این است که سرمایه‌گذار بیاید و تکمیلش کند. وی افزود: امیدواریم مشکلات موجود درکارخانه فولاد قاینات هرچه سریع‌تر مرتفع و شاهد افتتاح این کارخانه باشیم. پرویزی، به اقدامات انجام شده درخصوص دوبانده کردن مسیر ارتباطی بیرجند- قاین اشاره کرد و افزود: آن‌چه در طول این 3 سال انجام شده و پولی که ما پرداخت کرده‌ایم، در این 3 سال بیش از 8 سال گذشته بود و تخصیص ویژه‌ای هم از دکتر نوبخت برای این جاده گرفته شد و به‌زودی تخصیص خواهد یافت. امیدواریم تجهیز و بهره‌برداری از اورژانس بیمارستان قاین تا پایان سال به نتیجه مطلوب برسد. وی درخصوص بیمارستان دوم قاین گفت: در جمع نمایندگان استان به نماینده شهرستان قاینات و زیرکوه گفته شد، که اولویت ما، پروژه‌های نیمه‌تمام است. بیمارستان فردوس، بیمارستان خوسف، بیمارستان بیرجند، اورژانس نیمه‌تمام بیمارستان قاین و درمیان و حاجی‌آباد تا تمام نشود، عاقلانه نیست در جای دیگر کلنگ بزنیم. استاندار با بیان این‌که مسئولین دستگاه‌های اجرایی باید در فواصل زمانی به شهرستان‌ها و ازجمله شهرستان قاین سفر کرده و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات قرار گیرند، افزود: تفویض اختیار به مدیران شهرستانی درخصوص برخی از استعلامات و نیز اختیارات اداری که موجب تسهیل امور می‌گردد، نیز باید در دستورکار مسئولین استانی قرار گیرد. وی درخصوص شهرداری‌ها و تغییر کاربری اراضی گفت: برای تغییر کاربری نیازی به موافقت مسئولین دستگاه‌ها نیست و شهردار و شورا حق ندارد، یک متر زمین یا پول در ازای این تغییر از مردم بگیرند که درصورت مشاهده به دادگاه معرفی خواهند شد.

تاريخ 3 ژانویه 2017      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.